Jak dokładnie przeskanować windows XP

Witam ! Czy jest możliwość przeskanowania systemu win XP tak żebym miał pewność że jest w 101% Czysty (bez wirusów , keyloggerow itd.) jedyny sposób jaki znam to format ale czy jest jakiś inny ? z góry dziękuje

Tak, jest potrzebny do tego skaner firmy Nokia i nim dasz radę przeskanować.Z mojej strony to żart, a i z twojej chyba też.

http://www.majorgeeks.com/Norman_Malwar … d5450.html Bez zmiany ustawień firmowych przeskanuj w trybie Quick (kilka minut), potem restart i w trybie Full (godzina +).

Ja polecam zrobić Full Scan programem Malwarebytes Anti-Malware, lecz najpierw zaktualizuj baze wirusów. Jak Malwarebytes skończy to zarzuć jeszcze domyślny skan programem Hitman Pro. Jak chcesz być bardziej pewny to wrzuć log z OTL’a na forum (jak go ustawić i wstawić log znajdziesz na forum), forumowicze ci go sprawdzą, ale nawet wtedy nie będziesz miał 100% pewności, bo nie idzie wszystkiego wykryć :wink:

…można również skanować online , używam “Eset”. XP to już staruszek i zabezpieczenie tego systemu to nie lada wyzwanie nawet dla Admina ! Leczenie mocno zawirusowanego XP kończy się przeważnie uszkodzeniem

explorera ( po restarcie zostajemy bez pulpitu :frowning: ) Jest to do zrobienia trzeba odbudować część rejestru

kto tego nie wie reinstaluje system .

Najlepszym zabezpieczeniem jest utworzenie obrazu partycji systemowej zaraz po świeżym zainstalowaniu systemu , zaktualizowaniu i zainstalowaniem niezbędnego softu …

Po infekcji przywracamy zdrowy system na dysk…

  • Ja proponuję avast! skan gruntowny. Sporo czasu zajmuje, bo dosłownie i w rzeczywistości, skanuje bajt po bajcie, kilobajt po kilobajcie itd.

Czas skanowania zależy też od ilości partycji, RAM, Procesora, i tego, ile rzeczy jest na dysku, lub dyskach, i ile miejsca jest wolnego na partycji, lub partycjach.

  • Do tego polecam program do czyszczenia rejestru Auslogics Registry Cleaner. Outpost Personal Suite 7.1 Free zawiera Anty spam, Firewall ( jak dobrze pamiętam ),

i jeszcze innych parę rzeczy. Za każdym razem, kiedy jakiś program, albo jakaś inna " akcja " będzie chciała uzyskać działanie/dostęp na Twoim komputerze,

będziesz musiał zaakceptować. Będziesz wtedy wiedział, co się instaluje, i będziesz miał kontrolę nad tym.

  • Też Polski program odkurzacz jest niczego sobie :slight_smile: kiedyś używałem, i byłem zadowolony.

@ pocztarafcio@onet.pl

ESET słaby jak dla takich skanów

@profesorekml

Z tym avastem to większych bzdur nie widziałem. bajt po bajcie? chyba skaka po dysku jak głupi :smiley: Lepiej już tym Esetem.

Tak jak już mowiłem, OTL, Malwarebytes i Hitman Pro. Tylko jak nie ogarniasz logów to nie baw się OTL’em. Ogólnie mówiąc jak chce sie mieć “101%” pewności to nie powinno się skanować antywirusem -.-