Jak dokładnie usunąć wpisy o kodekach wideo w W7

Witam,

szukam pewnego i sprawdzonego sposobu na kompletnie usunięcie wpisów w rejestrze Windows’a 7 dotyczących kodeków xvid, divx itd.

Walczę od kilku dni z następującym problemem:

podczas oglądania jakiegokolwiek filmu xvid lub divx, po kilku minutach oglądania następuje kompletne zacięcie obrazu i dźwięku.

Co ciekawe napisy napisy dalej lecą.

Zamknięcie odtwarzacza przez krzyżyk w oknie, nic nie daje. Próbuje wywołać menedżer zadań, to też nic nie daje. Okno się nie otwiera.

Mogę natomiast uruchamiać inne aplikacje np. przeglądarkę, pocztę, komunikator.

Po około minucie od zacięcia filmu, nagle wyskakuje menedżer zadań, okno odtwarzacza się zamyka.

Tak jakby system najpierw częściowo się zaciął, potem nagle sam z siebie się odwiesił, a moje kliknięcia były buforowane i zostały wykonane.

Uruchamiam film ponownie i po około 2-3 minutach sytuacja się powtarza.

Początkowo miałem zainstalowany tylko kodek xvid oraz ac3. Gdy zaczęły się w/w problemy, odinstalowałem te kodeki i zainstalowałem paczkę k-lite.

Nic to nie dało.

Filmy odtwarzam na bestplayerze. Próbowałem na MS MediaPlayer. Sytuacja jest taka sama.

Czyściłem rejestr Glary Utilities, czyściłem system CCleanerem, Bez efektu.

Podejrzewam, że winne temu są kodeki, tylko czy jest pewny sposób na ich całkowite usunięcie z systemu ?

A może przyczyna leży gdzieś indziej, tylko gdzie ?

Jeśli macie jakieś pomysły, poza reinstalacją systemu, to proszę o info.

Pozdrawiam

To nie wina dekoderów. To “wina” całego “obiegu” pamięci komputera. Spróbuj wejść w konfigurację pliku stronicowania i ustaw go na stałe wartości, zarówno dół jak i góra na, powiedzmy, 2048 MB. RAM masz na pewno 3-4GB?

Po restarcie uruchom - jeśli go masz(?) - Iobit Smart Defrag, włącz w nim opcję defragmentacji podczas bootowania dla partycji C i jeszcze raz restart, bo nowoutworzony plik stronicowania może być pofragmentowany. No, a Iobit SmartDefrag radzę pozostawić w komputerze, włączony na stałe, automatyczne defragmentowanie partycji C.

Powinno zadziałać.

Działa !!