Jak dokonać i który sposób uaktualnienia systemu Windows 7 do wyższej edycji lub wersji jest lepszy?

Witajcie.

 

Jako posiadacz systemu Windows 7 HP (x64) SP 1 OEM i składanego komputera w nawiązaniu do cyklicznej polityki MS dotyczącej upływu terminu wsparcia podstawowego i dodatkowego dla platformy Windows o czym MS ostatnio przypomniał jeśli chodzi o to podstawowe - może nie naprędce, ale już teraz myślę o jakimś upgrade’dzie systemu do wyższej edycji lub nawet wyższej wersji i miałbym teraz takie pytania ponieważ nie do końca to rozumiem, a także mam nie ukrywam problem z podjęciem dobrej i właściwej decyzji.

 

Myślę o uaktualnieniu w ramach jednej wersji np. z Win 7 HP do Win 7 Ultimate, ale raczej do wersji Windows 8.1 chociaż to będzie zależało jeszcze od wielu czynników np. od możliwości dostępu do klasycznego menu Start dla tej edycji.

 

  1. Więc przede wszystkim czy z platformy O.E.M. można w ogóle upgrade’ować do wersji detalicznej czyli BOX oczywiście o ile okres dostępności powszechnie takiej wybranej wersji wciąż obowiązuje ?

 

  1. Wiem, że są dwa na to sposoby w trybie on-line poprzez zakup klucza PID oraz tradycyjnie w drodze zakupu dysku z zestawem w autoryzowanym serwisie. Jednak szczerze mówiąc nie wiem który z tych sposobów jest lepszy i na czym one właściwie polegają konkretnie, tzn. np. czy w trybie on-line jeśli zakupię klucz w ramach oczywiście aktualnego SP-acka, to co w sytuacji gdy np. zajdzie potrzeba reinstalacji, kiedy w tym trybie dysku instalacyjnego de facto brak ? 

Np. przy uaktualnieniu z Siódemki do Win 8.1.

 

Z kolei jeśli chodzi o tryb instalacyjny jeśli jest on tylko możliwy, to tak samo - jak to się odbywa, czy również w drodze uaktualnienia np. z Win 7 HP do Win 8.1 tylko że nie automatycznie tak jak w trybie on-line, tylko przez zakupiony nośnik instalacyjny ?

 

I czy te sposoby różnią się czymś jeśli chodzi o cennik , jaki on jest, a także co dokładnie wchodzi w skład produktów zakupu ?

 

  1. Pobrałem także Asystenta uaktualnienia, który pokazał, że uaktualnienie do Win 8.1 lub 8.1 Pro jest u mnie wprawdzie możliwe z pewnymi wytycznymi dot. instalacji niektórych programów i narzędzi, jednak z uwagi na brak dostępności obecnie usługi w naszym kraju w ramach systemowego narzędzia Windows Anytime Upgrade nie wiem, czy nie jest to niemożliwe w trybie on-line ?

I tutaj też nie bardzo wiem jak to się odbywa o ile to jest możliwe w drodze skorzystania z opcji Zamów w Asystencie uaktualnienia w związku z powyższym stanem rzeczy ?

 

  1. I po czwarte - czy uaktualnianie to jest możliwe także po upływie daty wsparcia podstawowego i później dodatkowego - słowem wszelkiego ? O ile wiem tak, warunkiem jest zainstalowany bieżący Service Pack ?

 

Chciałbym poznać wasze opinie nt. temat.  :-$  :biggrin:

Krótko…

Koniec podstawowego wsparcia to tylko wyłącznie brak nowego IE, DX, itp., więc nie ma co panikować

Spokojnie poczekaj do Win 9, albo kup od razu normalnego Win 8.1, nie żadne Aktualizacje, bo do OEMa nie warto

najlepszą opcją jest ogólnie kupić 8.1 ale w wersji box.

 

http://www.morele.net/microsoft-windows-8-1-32-64-bit-pl-dvd-box-wn7-00934-599372/

 

lub poczekaj do 9:) jak ci sie nie spieszy;]

 

a co do różnych aktualziacji i upgradów to nie bardzo polecam.

 

czesto są z nimi problemy.

 

przyważnie jest tak że coś się wysypie więc lepiej jest system instalować na czysto po formacie i wszystko wgrać od nowa i mieć zgłowy.

 

jest to może iczasochłonne ale mniej problematyczne.

W 2015 kończy się wsparcie podstawowe czyli :

brak gwarancji

brak możliwości bezpłatnej pomocy technicznej

koniec ze wszelkimi ulepszeniami np. poprawą interfejsu

 

czyli nic się nie zmienia bo i tak M$ nic nowego do 7 nie dodaje, a gwarancją i pomocą techniczną to oni mogą sobie straszyć dzieci w US.

 

Wsparcie łatek bezpieczeństwa itp kończy się w 2020

 

Jedyne co to mogą postraszyć, że ich kolejne wersje MsOffice nie będą działać ( a już coś tam próbowali kombinować), bo na straszaka w postaci directx nie nabiorą już ludzi (90% gier i tak działa na 9 albo ma tryb zgodności)

Czyli generalnie wnioskuję, że nie polecacie uaktualniać obecnej wersji lub edycji, tylko wziąć całkiem nową. :-k

Uaktualniać podkreślam, nie aktualizować te pojęcia nie są ze sobą w żadnej mierze tożsame.

 

No cóż w ten sposób to ja mogę sobie doinstalować nawet i 5 różnych wersji Windy i jeszcze jakąś edycję Linux-a Free dorzucić.

 

Ale mówicie, o zakupie całkiem nowego zestawu i wersji Windy dobrze. Tylko czy to nie jest to samo tj. instalacja na czysto np. Win 8.1 po formacie, a zakupem tej samej wersji i edycji w ramach uaktualnienia oczywiście o ile to jest w danym kraju, warunkach i czasie w ogóle możliwe - a więc jednym ze sposobów uaktualnienia ?

Wszystko zależy od tego, czy to rzekome “uaktualnienie” z płytki zakupionej wraz z kluczem odbywa się w drodze faktycznie upgrade’u czy tylko zwykłej instalacji z nośnika ? :clever:

 

Tylko, że ja lubię być na bieżąco z wszelkimi ulepszeniami od M$, taki już jestem, tak już się przyzwyczaiłem i uważam to za wiarygodny, a przede wszystkim zapewniającym w sposób fundamentalny bezpieczeństwo i wszelkie ważne aktualizacje dla komputera proces.

I nie nazwałbym tego “straszeniem”, taka jest już po prostu polityka MS i nic na to nie poradzę. Przecież dokonując zakupu przyjąłem do wiadomości postanowienia licencji i wyraziłem zgodę na ten stan rzeczy, choć nie musiałem tego robić.

 

Z MS Office’a i tak nie korzystam, używam darmowych pakietów biurowych.

 

Nie bardzo wiem więc na czym miałyby polegać te problemy o których piszecie ?

Przecież uaktualnienie takie zalecane jest usilnie nawet przez sam M$. :?:

 

A to, że się kiedyś kończy wsparcie i co to oznacza to ja dobrze o tym wiem - M$ o tym informuje z dużym wyprzedzeniem w ramach można powiedzieć swej strategii marketingowej z czego jest znany.

 

Co się tyczy wersji 9 Windows-a szczerze mówiąc myślałem o tym poważnie, i może się właśnie na tę wersję w przyszłości zdecyduję ?

Póki co jednak ta wersja jest w bardzo wczesnych planach na razie.

Poza tym jak chodzi o upgrade, to obawiam się, że to będzie wykluczone. Nie da się uaktualniać Siódemki do wersji 9 przeskakując 8.

To tylko normalna instalacja. :-s

 

Reasumując. Rozumiem, że nie polecacie mi tego uaktualniania, ale ja mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się tutaj przynajmniej jak to wygląda w tych podstawowych kwestiach z postu #1 (nie chcę tego powtarzać), abym mógł wyrobić sobie dobre zdanie i zdecydować.

Mają na tę decyzję wpływ różne aspekty, m.in. także ekonomiczny, a także taki zwykły pragmatyczny bo wszystko odbywa się po prostu szybciej, sprawniej i wygodniej tj. np. instalacja systemu a raczej brak jej konieczności.

Gdyby się miało okazać, że np. koszt zakupu wersji pudełkowej byłby identyczny lub podobny do kosztu uaktualnienia, to bym się mocno zastanowił nad nową wersją z zestawu zakupionego w serwisie.

 

Jeśli ktoś chciałby mi to jednak przybliżyć - bardzo proszę. =;

Czekanie na nowy system to jak czekanie na białe święta.

Możesz się nieźle zawieść.

 

Kiedy będziesz kupował nową, najświeższą edycję systemu, będzie to jeszcze bomba zegarowa, pacjent “0”, na którym dopiero będą eksperymentować.

Króko mówiąć - niewypał.

 

Jeżeli potrzebujesz systemu działającego sprawnie i w każdych warunkach, to pozostań przy Microsoft Windows 7, który obecnie jest bardzo dobrze dopracowanym środowiskiem, wyposażonym w niezłe zaplecze programowe.

 

Na cudowne obietnice Microsoftu nie ma co liczyć. Świadczy o tym fakt, ile wad miał Windows 7 w dniu premiery i jak szybko powstał Service Pack.

Teraz jest już idealnie. Ale ile czasu to zajęło?

Będziesz czekał po zakupie najnowszej wersji, aż wszystko będzie ustabilizowane?

Przecież obecna cena BOXa Windowsa 8.1 jest tak śmieszna, że nie wiem nad czym się tu jeszcze zastanawiać?

I jak już pisałem, kupowanie Uaktualnienia do OEMów to strata kasy, w niczym to ci się nie zwróci, a w przyszłości zostaniesz z bezwartościowym produktem, bo z OEMa nie robi się BOX i nie masz prawa takiej instalacji przenieść na inną jednostkę, zawsze potrzebować będziesz legalnej wersji, którą chcesz uaktualnić, więc po zmianie kompa znowu topisz kasę na nowy system, a kupując teraz BOXa nie masz tego zmartwienia

Pytałem o uaktualnienie, nie o nie o inne sposoby ale widzę że przekonanych do tego sposobu to będę musiał ze świeczką szukać. :frowning:

 

Ta cała teoria, że nie bo właściwie nie bez głębszego uzasadnienia racji uważam, że jest mało przekonująca.

Czy mam rozumieć, że to całe Uaktualnienie jest rodzajem żartu ze strony MS ?? No niepoważne i mało wiarygodne. :?

 

 

Aha nie mam takiego prawa, to by zmieniało stan rzeczy o 180 stopni, no ciekawe - czy doprawdy tak jest i gdzie to jest napisane, skoro nawet Asystent uaktualnienia twierdzi że można upgrade’ować tę wersję, a ja nie zamierzam niczego nigdzie przenosić. To ma być wciąż jeden i ten sam komputer etc., a ja mam jedynie zakupić nowy, oryginalny klucz aktywacyjny, ewent. płytkę i to w zasadzie tyle.

Jeszcze raz - nie uaktualniamy, czy też nie zmieniamy komputera (sprzętu) bo kto mówi o przenoszeniu na inną jednostkę ?? - ja ? , a tylko sam system. :doubt:

 

 

I w ogóle o jakiej legalnej wersji piszesz i na jakiej podstawie twierdzisz że jest nielegalna, przecież jest to jak najbardziej oryginalny system tyle że na lic. O.E.M. bo BOX dla tej edycji został już oficjalnie wycofany ze sprzedaży.

 

Reasumując. jestem mocno rozczarowany tymi wypowiedziami bo liczyłem na to, że ktoś coś tutaj poradzi, odpowie w miarę konkretnie na te moje pytania, a tymczasem na przekór za wszelką cenę usiłuje się mnie przekonać jakie to straszne zło kryje się za tym uaktualnieniem.

To też jest jakaś odpowiedź, ale jednak nie stanowi odpowiedzi na moje pytania. [-(