Jak dołączyć paginację stron do wyszukiwarki?

Mam pytanie,

Samą paginację mam napisaną i działa poprawnie. Też mam samą wyszukiwarkę napisaną i też działa poprawnie. Gdy wszystko w jedno połączyłem, to działa ale nie tak jak być powinno. Wyświetlam 4 pozycje na jednej stronie ale gdy przejdę na drugą podstronę, to jest białe tło. Gdy wracam, też białe.

Podam niżej kod:

$record_count = $mysqli->query("SELECT * FROM searchapp");
$per_page=2;
$pages = ceil($record_count->num_rows / $per_page);
if(!isset($_GET['page']))
{
$page = 1;
} else{
$page = $_GET['page'];
}
if($page <= 0) 
{
 $start = 1;
} else 
{
 $start = $page * $per_page - $per_page;
}
$prev = $page -1;
$next = $page +1;
if(isset($_POST['submit'])){
$wyraz = $_POST['wyraz'];
}
if(empty($wyraz)){
 
}else{
 
 
$result = $mysqli->query("SELECT *, MATCH (temat, opis) AGAINST ('*".$mysqli->real_escape_string($_POST['wyraz'])."*' IN BOOLEAN MODE) FROM searchapp WHERE MATCH (temat, opis) AGAINST ('*".$mysqli->real_escape_string($_POST['wyraz'])."*' IN BOOLEAN MODE)");
   {
 
    if($result->num_rows >0)
 
    {
    while ($row = $result->fetch_object()) 
    {
       echo '<h3>',"$row->temat", '</h3>' ;
       echo "$row->opis";
 
    }
 
 
   }
  }
}
 
$mysqli->close();
 
?>
 
 
</div>
<?php
if($prev > 0)
{
echo "<a href='?page=$prev'> << </a>";
echo "&nbsp;";
}
 
$number = 1;
for($number; $number <= $pages; $number+=1) {
if($page==$number){
echo "<b> $number</b>";
}else {
echo "<a href='?page=$number'>&nbsp; $number</a>";
 }
}
if($page < $pages)
{
echo "&nbsp;";
echo "<a href='?page=$next'> >> </a>";
}
?>

Gdzie jest błąd?

 

tak się dzieje z prostego powodu kolego :slight_smile:

pierwsze zapytanie dajesz i jest wszystko ok, a no dlatego że wyszukujesz po tablicy post a jak przejdziesz do page 2 dajmy na to, to post już jest pusty.

Twoje linki od paginacji powinny być albo małymi formularzami trzymającymi ukrytą wartość aktualnego wyszukiwania albo też zamień wyszukiwanie po tablicy get.

 

dziwna sprawa, zabierasz się za wyszukiwanie pełnotekstowe i widać że wiesz jak to zrobić a nie kojarzysz takich faktów ?:smiley:

Zmieniałem z POST na Get i to samo było ale rozwiązałem inaczej problem;)

no ogólnie chodziło o żeby to linków z paginacji dołożyć jeszcze zapytanie i wtedy get :slight_smile:

 

ale jak rozwiązałeś to git

Inaczej zrobiłem a  raczej uprościłem. Czyli napisałem samo pobieranie paginacja bez wyszukiwania.

Ale jak popatrzyłem na kod, to nie tak powinno być napisane aby było tak jak wyżej opisałem. Na nowo muszę napisać paginację.