Jak dołożyć pamięć RAM?

Dla wielu z was pytanie z pewnością dziwne. Chciałbym zwiększyć pamięć RAM. Czy po zakupie kości wystarczy ją włożyć w slot i to wszystko? Może coś ustawić w BIOSie, skonfigurować? Pytam bo mam zamiar dołożyć trochę pamięci. Aktualnie posiadam 2x 1GB DDR2. Powiedzcie mi, czy rodzaj pamięci, rozkład pamięci, cokolwiek ma wpływ na ogólną wydajność? Żeby uniknąć pytań wrzucam SS:

http://img32.imageshack.us/img32/6854/92ii.png

Cześć,

jakiego używasz systemu? Moim zdaniem nie opłaca się dokładać, jeśli masz Windows’a XP.

  • napisz jaką masz grafikę, jaką płytę, czy w coś grasz, jaki masz zasilacz?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Zasilacz:

izg7.jpg

Płyta:

5xtc.png

System Windows 7, 32bit, SP1

Cześć,

2 GB powinno starczyć nawet i do tego W7, co innego jakbyś miał x64. Lepiej zainwestować w markowy zasilacz (np. Corsair)

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Sprawdź pamięci które planujesz kupić pod kątem kompatybilności z chipsetem ATI/AMD. Czasem zdarzają się że niektóre po prostu nie działają, raczej chodzi o tańsze pamięci.

Im więcej RAM tym lepiej, bo mniej musi zrzucać na swapa przy intensywniejszej pracy. Przy 32 bitowym będzie widział gdzieś między 3 a 3.5 GB.

Chodzi mi głównie o ogólne przyspieszenie komputera np. podczas oglądania filmów na YT czy czymkolwiek NA PEŁNYM EKRANIE mam jakieś dziwne ścinki. Moż0liwe, ze to grafika, jednak czasami zdarzy się przycięcie przy uruchomionej większej ilości aplikacji, a to chyba RAM. No i podstawowe pytanie, z początku tego wątku - wystarczy włożyć kość w slot i komputer ja wykryje czy trzeba coś konfigurować? Na koniec pytanie do Panów z góry - co ma w takim przypadku większy wpływ na płynność i usprawnienie działania PC - pamięć RAM czy zasilacz?

krzysiek3719 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

To jest proc 1 rdzeniowy, pewnie procek nie wyrabia, tym bardziej gdy się przełączy na HD. Popatrz na menadżer zadań.

Zasilacz nie przyspiesza komputera, a jedynie poprawia jego stabilność i bezpieczeństwo.

Gdybym ja był na Twoim miejscu to zamiast wydawać kasę na zasilacz wyłożył bym na 2-rdzeniowy Athlon X2

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2500

No chyba że znajdziesz coś markowego za niską cenę.

RAM wkładasz i powinien działać. Gdyby coś było nie tak, np. PC by nie startował to sprawdź ponownie czy dobrze włożyłeś, ewentualnie zresetuj BIOS.

Okej, dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: