Jak dopasowac podzespoly.?

Siemka Mam zamiar Kupic procka intel core 2 quad 2.5 ghz

i niewiem jaka do tego kupic karte graficzna zeby spokojnie szpilac w bf 3

moja plyta główna to : Gigabyte GA-G41M-ES2L

ramy :2gb (ale kupie wiecej)

aktualna karta graficzna to Nvidia geforce 9500GT DDR2 1gb

jak cos jeszcze potrzebna to pisac.

C2Q, ale jaki model - to też jest ważne.

Podaj moc, markę i model zasilacza oraz pieniądze, jakie chcesz wydać na grafikę.

wlasnie co do procesora nie wiem o co chodzi z tymi modelami móglbys mi powiedziec kóry jest najlepszy.?

na karte chce wydac cos okolo 600-700 zł

a i jakie chlodzenie do tego procka kupic z orginalnym czy dokupic wlasne.? chyba ze nada sie moje stare chlodzenie z procka intel core 2 duo 1.8 Ghz

Mój zasilacz to : 230V (500W) Model: LC6550

Q6600 (najopłacalniejszy chyba w tym momencie z całej rodzinki) + chłodzenie (np. Spartan jest najtańszy, z droższych Contac 29, z jeszcze droższych Noctua D14 - ale taki drogi nie jest potrzebny, Spartan i Contac będą OK) + Radeon HD6850 wersja od Gigabyte :slight_smile:

i posmiga na tym bf 3 i na jakich detalach.?

Tutaj gra na ultra z Frapsem, bez Frapsa jest wg. niego lepiej. Po porządnym OC będzie świetnie, jak masz więcej kasy to możesz kupić Q9300, podkręcić i wtedy będzie jeszcze lepiej :wink:

a q9300 lepszy tak.? bo sa z wentylatorami orginalnymi za 400-500 zl oplaca sie ?

Dodane 17.12.2011 (So) 21:40

a da sie podkrecac karty graficzne…??

Q9300 lepszy jest, lepiej się kręci - możesz brać bardziej w granice 400zł, chyba że jakaś atrakcyjna oferta za 500zł :wink:

ale to razem z wentylatorem brac.?

Dodane 17.12.2011 (So) 21:47

a ta karta graficzna podobna do GTX560 ??

Dodane 17.12.2011 (So) 21:54

a jak kupie tego procka 4gb ramu i ta karte Radeon HD 6850 to moze zostac mój zasilacz czy musze wymienic jak tak to jaki proponujesz.?

Na tej płycie głównej zapomnij o podkręcaniu core 2 quad

wiem,wiem ale bd musial nowy zasilacz kupic.?

Płyta nie jest wymarzona do OC, fakt. Po raz pierwszy nie zwróciłem uwagi na zasilacz, że trzeba wymienić i to koniecznie - ile chcesz na to wydać, IMO minimalna granica to 200zł, dla modularnych ok. 300zł (OCZ Modxstream mam tutaj na myśli, ale 600W, bo 500W może być niestarczający).

Max szybkość magistrali fsb 1333mhz twojej płyty -uniemożliwa oc quada (pomijając 3fazową sekcje zasilania).

Nie ma sensu modernizować tego komputera (jakbyś posiadał w nim płytę na chipsecie intel p45 to tak) ,za wysokie koszty jak na starą podstawkę.

Lepiej sprzedaj to co masz i kup procesor 4 rdzeniowy oraz płyte pod amd (cenowo wyjdzie podobnie ale będziesz miał 36 miesięcy spokoju ,nie wiadomo co przeszedł i ile posłuży używany core 2 quad z alledrogo)

Chłodzenie z core 2 duo będzie pasować do quada więc jeśli nie będziesz podkręcał procka to wystarczy .

Jak wolisz używane podzespoły to szukaj takich aukcji jak ta (wszystko co ci potrzebne) - http://allegro.pl/komputer-stacjonarny- … 56779.html

Pomysł świetny, słabszy q6600, ale fajna płyta główna, porządny zasilacz, jeszcze dysk twardy jest :smiley:

czyli zasilacz 600W tak.? a plyta główną Jaką polecacie do grafiki Radeon HD6850 i procka quad core ?

Do czego ci zasilacz 600w-bo chyba nie do hd 6850?

500w max

500W jest OK, ale gdy zacznie podkręcać grafikę, procka, jak by się zainteresował kręceniem RAMów to 500W mogło by być niestarczające (chyba, że prawdziwe, mocne 500W)

a plyta glówna tez jest dobra GA-G41M-ES2L???