Jak dostać się do lasera nagrywarki i go przeczyścić?


(gr900) #1

Witam. Otóż mam taki problem, że nagrywarka nie czyta mi płyt i sądze, że to wina lasera bo nie był jeszcze czyszczony. I teraz moje pytanie odkręciłem dolna obudowę nagrywarki i w związku z tym proszę żeby mi ktoś wskazał co gdzie trzeba odkręcić by dostać się do lasera. Poniżej zamieszczam zdjęcie nagrywarki od wewnątrz.

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2hx6o8m&s=7


(Michal Kolatek) #2

Laser jest z drugiej strony, musisz zdjąć blachę z drugiej strony, bo teraz to dostałeś się do elektroniki sterującej napędem

http://www.i-slownik.pl/2,6,budowa,i,za ... i,dvd.html

Jak płyt nie czyta to pewnie będzie do wymiany, zwykle to wina zużytego lasera, a nie brudu, chyba że wkładałeś płyty zalane herbatą do napędu

-- Dodane 28.10.2010 (Cz) 21:16 --

http://www.hardwaresecrets.com/article/179


(xyzzyx) #3

@Tobi, a jednak zdarza się że trzeba laser przeczyścić(o ile się potrafi, bo to delikatna czynność) i nawet niedawno była "dyskusja" na ten temat viewtopic.php?f=6&t=418044. T.z.n. część tej dyskusji. Tu userzy chwalą się jak sobie radzą http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic180797.html Pozdrawiam.


(gr900) #4

Dzięki za pomoc, będe działał. Nagrywarka ma swoje lata, więc pewnie masz racje z tym zużyciem. Ale spróbuje go jednak wyczyścić. Slyszałem o płytach czyszczących jakie jest twoje zdanie co do ich stosowania?


(xyzzyx) #5

@gr900-wpisz takie hasło:{czyszczenie lasera}. Znajdziesz tyle opisów że na pewno dasz radę. Pamiętaj tylko że czytnik to nie kombajn, bardzo delikatnie. Płyty czyszczące w bardzo wielu opisach są odradzane, ja sam nie używałem.