Jak dostać się z Windowsa (VirtualBox) do plików Linuksa?

Mam windowsa i na nim zainstalowanego linuksa przez VirtualBox jak dostać się z linuksa do plików windowsa???

Jeśli chcesz poznać linuksa, najpierw musisz się nauczyć korzystać z googli… Może byś podał jaka dystrybucja?

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=11623

http://zibik.jogger.pl/2007/03/21/linux … i-ntfs-3g/

Tak w ogóle to masz windowsa na tej samej maszynie wirtualnej?? Bo do normalnego się nijak nie dostaniesz… Chyba że przez udostępnianie plików czy coś ale uprzedzam, że więcej z tym zabawy niż to warte…

mam ubuntu na windowsie vista mam zainstalowanego VirtualBox na którym jest właśnie ubuntu

Nie da się, chyba że przez udostępnianie plików czy coś ale więcej z tym zabawy niż to warte… Jeśli musisz przeszłać coś niezbyt dużego, użyj rapidshare, speedyshare lub jakiegoś innego serwisu do uploadu, możesz też zainstalować na viście ftp/http serwer i połączyć się z nim za pomocą netu spod ubuntu.

A VirtualBox nie ma przypadkiem czegoś takiego jak VMw tools w VMware??

Albozgraj na pendrive:)

Faktycznie chyba z tym więcej zabawy. W ogóle to potrzebujesz chyba specjalnego wydania Virtual Box-a, które zawiera zamknięte moduły.

lub wspóldzielny folder

Po sieci się powinny widzieć, więc udostępnij. Ja miałem na linuxie www i ftp postawione, spod windowsa widziałem wszystko, co udostępniłem. Ale na dysk jako dysk, to chyba raczej nie wejdziesz, pełnej struktury katalogów nie zobaczysz raczej. No i virtualbox do najbardziej zaawansowanych nie należy, pobaw się lepiej darmowym vmware playerem, ma więcej opcji współgrania host <-> gość.