Jak dostać się z Windowsa (VirtualBox) do plików Linuksa?


(Duch123) #1

Mam windowsa i na nim zainstalowanego linuksa przez VirtualBox jak dostać się z linuksa do plików windowsa?????


(Kamil321) #2

Jeśli chcesz poznać linuksa, najpierw musisz się nauczyć korzystać z googli... Może byś podał jaka dystrybucja?

http://zibik.jogger.pl/2007/03/21/linux ... i-ntfs-3g/

Tak w ogóle to masz windowsa na tej samej maszynie wirtualnej?? Bo do normalnego się nijak nie dostaniesz... Chyba że przez udostępnianie plików czy coś ale uprzedzam, że więcej z tym zabawy niż to warte...


(Duch123) #3

mam ubuntu na windowsie vista mam zainstalowanego VirtualBox na którym jest właśnie ubuntu


(Kamil321) #4

Nie da się, chyba że przez udostępnianie plików czy coś ale więcej z tym zabawy niż to warte... Jeśli musisz przeszłać coś niezbyt dużego, użyj rapidshare, speedyshare lub jakiegoś innego serwisu do uploadu, możesz też zainstalować na viście ftp/http serwer i połączyć się z nim za pomocą netu spod ubuntu.

A VirtualBox nie ma przypadkiem czegoś takiego jak VMw tools w VMware??


(matiit) #5

Albozgraj na pendrive:)


(nintyfan) #6

Faktycznie chyba z tym więcej zabawy. W ogóle to potrzebujesz chyba specjalnego wydania Virtual Box-a, które zawiera zamknięte moduły.


(mati75) #7

lub wspóldzielny folder


(klisza) #8

Po sieci się powinny widzieć, więc udostępnij. Ja miałem na linuxie www i ftp postawione, spod windowsa widziałem wszystko, co udostępniłem. Ale na dysk jako dysk, to chyba raczej nie wejdziesz, pełnej struktury katalogów nie zobaczysz raczej. No i virtualbox do najbardziej zaawansowanych nie należy, pobaw się lepiej darmowym vmware playerem, ma więcej opcji współgrania host <-> gość.