Jak dostosować odtwarzacz Quick TimePlayer?

Mam odtwarzacz Quick Time Player v. 7.6.9 w systemie Win XP Pro, ale nie wiem jak skonfigurować jego ustawienia odnośnie formatów, kodeków, filtrów tak aby poprawnie odtwarzać pliki audio/video.

Quick Time Player, jak i inne odtwarzacze multimediów, odtwarza te formaty plików, które jest w stanie otworzyć, bez dodatkowej konfiguracji. Kodek H.264

Doświadczenie uczy, że jeden odtwarzacz nie poradzi sobie ze wszystkimi formatami AV, oczywiście mówimy o darmowych, ogólnie dostępnych, choć i tu zdania są podzielone.

Tak, wiem, że ten odtwarzacz czyta tylko niektóre, wybrane formaty plików. Mam paczkę kodeków K-Lite Codec Pack,

ale to chyba nie wystarcza bo odtwarzacz nie czyta plików a wywala tylko komunikat o błędzie (nie może ich zinterpretować).

Czyli co kodek H.264 wystarczy tak, czy poza tym jeszcze jakieś inne ? A czy aktualizacja odtwarzacza też przydałaby się ?

Quick Time Player , dzięki H.264 pozwala na odtwarzanie plików audio/wideo udostępnianych strumieniowo za pośrednictwem Internetu.

K-Lite Codec Pack 8.7.5 np: tutaj http://www.codecguide.com/ , oczywiście mogą być te co masz,

jeśli w miarę nowe.

Może doinstaluj sobie KMplayer, który powinien odtworzyć te pliki, których QTP nie odtworzy.

Oczywiście możesz zainstalować dowolny odtwarzacz, to tylko sugestia.

K-Lite Codec Pack posiadam w najnowszej wersji Full mimo to odtwarzacz nie może odczytać plików AV.

Tak wiem że są to pliki internetowe, ale ja chcę żeby poza tym odtwarzał pliki AV z HDD i DVD.

KM Player posiadam jednak chciałbym aby to jego wysokość Quick Time raczył je odtworzyć.