Jak dostosować windows 7 żeby był wydajniejszy do gier

(Daniod599) #1

Dzień dobry jestem w posiadaniu notebooka hp mini 110-3100.

Notebook ma zainstalowany windows 7 professional posiada procesor intel atom cpu n455 1,66Ghz, 1666 MHz, rdzeni 1 procesory logiczne 2.

Ma pamięć wbudowaną 2 gb całkowitej pamięci jest 1,99 gb, dostępnej pamięci  z włączoną przeglądarką google chrome z włączonymi 18 zakładkami i notatnikiem jest 402 mb, całkowitej pamięci wirtualnej jest 3,98 gb a dostępnej 2,03 gb, obszar pliku stronicowania 1,99 gb, karta graficzna intel graphics media acelator 3150 pamięci nie wiem ile ma ale myślę że jak zazwyczaj standardowo 512 z pewnością dostępnej tej pamięci karty graficznej o wiele mniejszą jest w posiadaniu niż ma wbudowaną.

Moje pytanie brzmi jak dostosować notebooka tak aby bardziej był wydajniejszy pod gry chodzi o to by go pod kierunkować to stosowania go w użytku gier np użyć programu jakiegoś lub aktualizacji np, jeśli oczywiście się coś takiego da. Jeszcze dodam z zapytaniem jest 2gb ram a dostępnej tylko 402 mb, moim zdaniem jest to bardzo bardzo mało pamięci dostępnej z tego co jest wbudowanej czy da się w jakiś sposób temu zaradzić ? Nie interesuję mnie przejście na lekki system windows xp ponieważ na tym laptopie z windows 7 jest o wiele wiele lepsze brzmienie dźwięków muzycznych na której mi bardzo zależy. Proszę o porady.

(bigdamian) #2

Powyłańczaj zbędne usługi, następnie wyłącz programy które uruchamiają się wraz z systemem.

(Longhorn2009) #3

Może warto przejść na lżejszą przeglądarke, pale moon, firefox light. Do gier nawet po najlepszej optymalizacji ten netbook nie będzie się nadawał. Z resztą już samo przeglądanie stron internetowych przy rozdzielczości 1024 x 600 i tabletowym procku to mordęga.