Jak dotrzeć do danych na dysku laptopa bez stosowania formatu?

Witam,

 

Od kilku dni mam problem z Vistą Home 32bit na 5-letnim Asus F3Sg.

Nagle system nie potrafi się uruchomić. Zatrzymuje się na ekranie logowania, widzę tylko szare gwiezdne tło i mysz… po kilku(nastu) minutach następuje reset.

 

Chcę zrobić format, bo mam ukryty na HDD recovery z Vistą.

Jednak na C, gdzie jest Vista - zostało kilka bardzo ważnych dla mnie plików.

 

Dodam, że próbowałem naprawy systemu z płytki, gdzie wykorzystując aplikację instalatora wybierałem wszystkie po kolei opcje naprawy i nie udawało się znaleźć jakichkolwiek błędów. System dalej bez zmian.

Tryb awaryjny zawiesza się bodajrze na pozycji crcdisk.sys… przy próbie uruchomienia w innym trybie (debugowania, czy ostatnia dobra konfiguracja, a próbowałem wszystkiego…) następuje w trakcie ładowania reset lub bluescreen i reset. Nie jest możliwe przywrócenie rejestru do wskazanej konkretnie daty, bo narzędzie krzyczy, że są błedy i koniec.

Właśnie zauważyłem, że kolejne próby naprawy systemu z poziomu płytki nie mają już sensu, bo instalator nie widzi systemu operacyjnego, który mógłby wyleczyć. Co ciekawe system w trybie normalnym uruchamia się tak jak wcześniej, na koniec widzę mysz, mogę nią poruszać, ale nic więcej… Czyżby dysk właśnie się rozkładał?

Muszę dostać się do zawartości C bez formatowania C oraz D.

 

Mam dysk SSD, na który skopiuję zawartość całego dysku… Jednak zanim to nastąpi biorę pod uwagę utworzenie na chwilę systemu operacyjnego na tym dysku zewnętrznym (w BIOSie widzę, że mogę wybrać ‘dyski przenośne’ jako pierwsze do bootowania, więc teoretycznie jest szansa). Tylko jak to zrobić? Posiadam oryginalne płytki XP, Visty 32 bit Home i 7 64bit Home.

Chyba, że zrobić to inaczej, np instalując Windows 7 na C z Vistą (nie jestem pewien, ale chyba stare foldery z C z Vistą zostaną przeniesione w inne miejsce, a D pozostanie nietknięty, tak czy inaczej z tą opcją może być problem, bo zostało mi na C około 10GB i to będzie raczej za mało?). Dodatkowo próbowałem uruchomić instalatora do 7 i chyba coś jest nietak (może jakaś opcja do przestawienia w BIOSie), bo instalator zawiesza się po “naciśnięciu dowolnego klawisza”, nie dochodząc do menu wyboru języka w instalatorze.

 

Wybaczcie obszerny wywód, ale zależy mi na szybkiej i skutecznej pomocy.

http://www.hirensbootcd.org/download/

 

Startujesz system z tej płyty lub odpalasz z pena i w tedy kopiujesz.

 

Płyta zawiera Windows PE + pakiet narzędzi którymi dokopiesz się do danych na dysku, ba nawet jesteś w stanie sobie Viste naprawić

 

Kolejna metoda to podpięcie dysku z laptopa do stacjonarnego komputera 

Bomba, dzięki, już działam…