Jak duże i ili partycji na dyski 320 gb zrobić?

zamierzam kupic ten dysk twardy 320gb

http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/Se … dly_79.php

obecnie mam 2 dyski po 80gb i na obu po 2 partycje, na dysku systemowym mam partycje 45gb i na niej jest windows i gry.wydaje mi sie że źle zrobiłem bo system bardzo szybko się muli i lepiej na nowym dysku 320gb zrobic partycje 20gb na sam system a gry instalowac na innej partycji.czy wtedy system dłużej będzie stabilniejszy(obecnie komp długo sie odpala jak na taka konfigurację), jakie radzicie zrobić inne partycje.oprócz tego dysku zostanie w kompie jeszcze dysk 80gb i zrobię na nim zamiast 2 partycji jedną o wielkości 80gb

Dokładnie tak.

Ja mam teraz partycje c 8 GB i na niej podstawowe programy i system. Reszta programów itd na D.

a jakie jest Twoje zdanie na ten temat żeby zrobic na dysku który jest w kieszeni tylko jedną partycje 80gb?

teraz systemowa C będzie miała u mnie z 15-20gb bo chce tam wrzucić wszystkie programy i xp.przez to ze mam obecnie na c gry(które teraz zajmuja po6gb nawet) to system sie slimaczy

Uważam takie partycja za zbyt duze.

Uważam takie partycja za zbyt duze

tez do tej pory tak myślałem tylko zastanawiam sie czy jak mając prawie 400gb to robic az tak duzo partycji, nie chce miec 8 partycji az.może zrobię 2 partycje na 80gb i 4 partycje na tym nowym dysku 320gb

jaki dysk radzicie mi sobie zostawić wd 80 na ata czy sata? chyba zostawie na ata bo będzie w kieszeni siedział i zawsze go zabiore spokojnie do kogoś