Jak duże i ili partycji na dyski 320 gb zrobić?

(Grzesiek82) #1

zamierzam kupic ten dysk twardy 320gb

http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/Se ... dly_79.php

obecnie mam 2 dyski po 80gb i na obu po 2 partycje, na dysku systemowym mam partycje 45gb i na niej jest windows i gry.wydaje mi sie że źle zrobiłem bo system bardzo szybko się muli i lepiej na nowym dysku 320gb zrobic partycje 20gb na sam system a gry instalowac na innej partycji.czy wtedy system dłużej będzie stabilniejszy(obecnie komp długo sie odpala jak na taka konfigurację), jakie radzicie zrobić inne partycje.oprócz tego dysku zostanie w kompie jeszcze dysk 80gb i zrobię na nim zamiast 2 partycji jedną o wielkości 80gb

(lazikar) #2

Dokładnie tak.

Ja mam teraz partycje c 8 GB i na niej podstawowe programy i system. Reszta programów itd na D.

(Grzesiek82) #3

a jakie jest Twoje zdanie na ten temat żeby zrobic na dysku który jest w kieszeni tylko jedną partycje 80gb?

teraz systemowa C będzie miała u mnie z 15-20gb bo chce tam wrzucić wszystkie programy i xp.przez to ze mam obecnie na c gry(które teraz zajmuja po6gb nawet) to system sie slimaczy

(lazikar) #4

Uważam takie partycja za zbyt duze.

(Grzesiek82) #5

Uważam takie partycja za zbyt duze

tez do tej pory tak myślałem tylko zastanawiam sie czy jak mając prawie 400gb to robic az tak duzo partycji, nie chce miec 8 partycji az.może zrobię 2 partycje na 80gb i 4 partycje na tym nowym dysku 320gb

jaki dysk radzicie mi sobie zostawić wd 80 na ata czy sata? chyba zostawie na ata bo będzie w kieszeni siedział i zawsze go zabiore spokojnie do kogoś