Jak działa czytnik linii papilarnych?


(Init3) #1

Założyłem taki temat w hardware, ale nie uzyskałem odpowiedzi, a temat szybko zginał w gąszczu innych :? Bardzo mnie ciekawi jak działa czytnik lini papilarnych, czy jest to rzecz niezależna od systemu operacyjnego? Działa w przestrzeni biosu czy ma własne oprogramowanie? No i czy rzeczywiscie jest ciężko to złamać. Z góry dziękuje za odpowiedzi.


(Godzu) #2

W miejscu gdzie pracuje ostatnio zainstalowano terminale na karte oraz czytnik linii papilarnych. Oczywiście wszystkie są połączone w sieć ale terminale same w sobie nie posiadają systemu operacyjnego więc mniemam że do obsługi czytnika system jest niepotrzebny. System terminali nazywa się KRONOS, może to Ci pomoże.

Ciekawy temat :slight_smile:


(Momo6) #3

Są takie które działają z poziomu biosu:

http://www.notebook.co.pl/?mode=karta&ID=113

Ale większość chyba pracuję pod kontrolą Winowsa i nie ma problemu żeby np. odpalić Live Cd z Linuxem.


(Sidhmor) #4

Tyle znalazłem przy opisie jednego z czytników linii papilarnych. Można z tego wnioskować że jest on zależny od systemu. Myśle że jakby poszukać na googlach dokładniej to zapewne znajdzie się coś znacznie bardziej interesującego :smiley:


(L.B.G.) #5

Kiedyś na hacking.pl było opisane jak za pomocą kleju udało im się zrobić kopie linii papilarnych i uzyskać dostęp do danych zabezpieczonych przez czytnik linii papilarnych.