Jak działa neostrada z TV?

Witam

niebawem kończy mi się umowa z obecnym dostawcą. Zastanawiam się nad założeniem neostrady , prędkość 6 Mb/s . Z tego co wiem, istnieje możliwość dokupienia pakietów tv. Czy taka prędkość wystarczy, czy jedno z drugim nie ma nic wspólnego? Jaka jest jakość obrazu?

groszek77 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

dziękuje za uwagę :slight_smile:

Temat postu został już zmieniony.

Ponawiam zatem zapytanie.

Tzn. na jakich zasadach działa Neostrada z TV?

Czy idzie to razem na tym samym łączu, czy raczej kładzione jest oddzielne okablowanie najpierw do internetu, a później do TV?

Nie chciałbym utonąć w ilości kabli, ruterów, modemów itd instalowanych w domu.

Jak to wygląda w TP?

Witam, parę dni minęło od twojego zapytania ale może jeszcze jest aktualne :slight_smile:

ja mam tv z neostrady jakiś rok albo półtora. posiadam najtańszą opcję czyli bez żadnych dodatkowych kanałów. nie pamiętam żeby ktoś wspominał i zakładaniu dodatkowej linii specjalnie na TV. W moim przypadku akurat była brana wersja satelitarna, wiec to nawet nie wchodziło w gre. A w tym co mam:

  • badziewny tuner satelitarny (Samsung SHD 85) - włącza się długo i po przerwie w zasilaniu sam się uruchamia mimo ze był wyłączony

  • co jakiś czas zmienia się pozycja kanałów co bywa denerwujące

  • tuner musi mieć dostęp do internetu w czasie uruchamiania

  • kanały są takie sobie … (ale czego wymagać od najuboższej wersji :wink: ) przynajmniej opcja satelitarna odbiera dodatkowo darmowe kanały nadawane przez Hot Birda :slight_smile:

z racji konieczności podłączenia tunera do internetu u mnie wiązało by się to z koniecznością pociągnięcia kabla przez 2 pokoje… ale skorzystałem z innej możliwości (płatnej chyba ze 100 zł). był to zakup takich ciekawych urządzeń, które wysyłają sygnał sieciowy poprzez instalację elektryczną :wink: (nie wiem czy nadal mają to w ofercie). dzięki temu idzie tylko krótki kabelek sieciowy od routera do gniazdka elektrycznego, i drugi taki kabelek od innego gniazdka do tunera

to tyle Ci mogę powiedzieć o wersji satelitarnej, z inna nie miałem styczności niestety

W wersji kablowej rożni się tyle ze nie trzeba podłączać do anteny , wystarczy tylko do Livebox

W wersji kablowej jest rezerwowane 4Mbps przepustowości łącza na TV czyli jak chcez mieć 6Mbps twoja linii musi mieć przepustowość 10Mbps.

Dekoder badziewny, jest tez usługa VOD

wszystko ci powiedzą na bezpłatnej linii 19393

dzięki chłopaki za wyjaśnienia.

Zapytam jeszcze o cenę.

Czy to co teraz oferują, związku z promocją do 6 miesięcy za darmo i 3 na próbę,

jest korzystną oferta.

NP. Pakiet M + Orange Sport za 39zł?

Bo na to chyba bym się zdecydowała.

Ja osobiście wole C+ jeśli chodzi o TV

Zobacz jakie masz programy i ci będzie pasowało płacić z te programy dodatkowe 39zł

patrząc na listę programów zamieszczoną na stronie operatora, to raczej mi pasują.

Domyślam się że w Cyfrze i czy u innego dostawcy, lista kanałów jest podobna.

Nie różnie się chyba znacznie?