Jak działa wam Opera po ostatniej aktualizacji?

Witam.

Pytanie kieruję do Operowiczów. Jak zachowuje wam się przeglądarka po ostatniej aktualizacji do wersji 21? U mnie niestety jakby zwolniła… Interfejs przestał być idealnie płynny jak wcześniej, przeglądarka sprawa też wrażenie bardziej ociężałej. Przy 7 niezbyt wymagających kartach pochłania ponad 1 GB Ramu.

 

Nie wiem czy tylko u mnie coś poszło nie tak, czy może coś skopali. 

U mnie działa dość dobrze :wink: mam 8 GB Ramu niestety,więc spadku wydajności nie odczuwam. Ale zauważyłem,że więcej jest efektów miłych dla oka ale obciążają na pewno system. Jeśli chodzi o same ładowanie stron to bez zmian :wink:

U mnie podobne objawy, plus matowe kolory.

U mnie działa bez większych zmian, żadnych problemów nie zauważyłem. Interfejs jest nawet jakby płynniejszy niż w poprzednich wersjach.

Problem z wydajnością spowodowany był przejściem na Aurę. Obecnie zasobożerność powinna być stopniowo zmniejszana, co da się już odczuć. Pamiętaj, że jest wiele rozszerzeń, które pomogą CI zachować szybkość, a także choćby hibernacja nieużywanych stron. :slight_smile:

U mnie działa normalnie, nie zauważyłem jakiś większych niedoskonałości czy zmian na gorsze. 

Może dlatego, że oprócz opery, używam również Chrome naprzemiennie. :wink:

Czasem używam Opery i jakoś nie zauważyłam aby spowolniła. Działa całkiem sprawnie, mimo że zainstalowałam w niej trochę rozszerzeń, tych dedykowanych dla niej i Google Chrome. Również czasem używam Google Chrome, oraz przeglądarek chromopodobnych i podobnych do Firefox.

 

W Operze 21 dość długo włącza się McAfee Site Advisor, pobrany ze sklepu Google, ale i tak ta wersja działa lepiej niż pobrana ze strony z rozszerzeniami do Opery.

U mnie też jak zwykle normalnie po ostatniej aktualizacji Opery! - 12.17 i jest git, a ta 21 coš tam to chyba jakaś marna prowokoacja i podróba Opery coś mi się zdaję…:stuck_out_tongue: