Jak działają bramki w sklepach

Mam mały sklep komputerowy i chciałbym sobie założyć takie bramki jak są np w media markcie. Mógłby mi ktos wytłumaczyć jak to działa i ile mniej więcej kosztuje?

Jak to działa…??

Mi sie wydaje że jakoś na kody kreskowe, bo słyszałem że jak sie przekreśli kod czarnym markerem to można normalnie wynieść. Jeszcze jest sprawa tzw “gratisów” i tam tez jest przekreślony kod i nie brzęczy.

W większych i droższych przedmiotach są ukryte takie metalowe blaszki i dzięki nim te bramki brzęczą.

To są tylko domysły niewiem czy tak jest na 100%.

http://www.if.uj.edu.pl/Foton/81/pdf/sitarz.pdf

mało o tym jest na google

jeśli działały by na kody kreskowe to nie byłoby to skuteczne zabezpieczenie. Przecież chowając coś do kieszeni, czytnik kodów kreskowych miałby problem z odczytaniem.

No tak. Raczej nie dam nikomu nic przekreślać. Ale może tak dokładniej.

Dodane 05.01.2009 (Pn) 17:08

No tak. Raczej nie dam nikomu nic przekreślać. Ale może tak dokładniej jakby ktoś wiedział.

Dodane 05.01.2009 (Pn) 17:18

Ok przeczytałem i to trochę wyjaśnia ale nie wszystko. Czy ja bym musiał przyklejać jakieś paski żeby to zadziałało? A czy dezaktywowanie tego w jakiś nielegalny sposób wymaga dużo pracy? Nie chce żeby smarkacze mi podbierali towar to jak oni mogą to dezaktywować?

bardzo prosto między bramkami wytwarza sie pole magnetyczne i jeżeli na danym produkcie jest naklejone zabezpieczenie srebny bądź inny pasek sa różne rodzaje zabezpieczeń produktów niekiedy zabespieczenie jest imitacja numeru seryjnego produktu tak dla zmyłkmi przed potencjalną kradzierzą . Są dwa sposobą aby bramla sie nie włączyła usunąć zabezpieczenie albo towar przenieśc nad bramką np. telefon komurkowy niby że rozmawiamy z komś nic trudnego

może nic konkretnego do tematu nie wniosę ale niektóre te bramki są bardzo czułe na jakiś metal, kumpel ma “wbudowany” rozrusznik serca i jak przechodzi przez bramki w tesco to piszczą, koleżanka ma przyklejoną jakąś blaszkę na obudowie telefonu i przez to tez piszczą

jeśli chciałoby się z grą wyjść ze sklepu to trzeba ją odpakować i wyjąc taką naklejeczkę (2 błyszczące paski ) ;]

Ale to bym musiał otwierać wszystko żeby zabezpieczyć? Musiał bym naruszyć pudełko.