Jak działają bramki w sklepach

(Allegroheh) #1

Mam mały sklep komputerowy i chciałbym sobie założyć takie bramki jak są np w media markcie. Mógłby mi ktos wytłumaczyć jak to działa i ile mniej więcej kosztuje?

(adam749) #2

Jak to działa...??

Mi sie wydaje że jakoś na kody kreskowe, bo słyszałem że jak sie przekreśli kod czarnym markerem to można normalnie wynieść. Jeszcze jest sprawa tzw "gratisów" i tam tez jest przekreślony kod i nie brzęczy.

W większych i droższych przedmiotach są ukryte takie metalowe blaszki i dzięki nim te bramki brzęczą.

To są tylko domysły niewiem czy tak jest na 100%.

(Marcindodo) #3

http://www.if.uj.edu.pl/Foton/81/pdf/sitarz.pdf

mało o tym jest na google

(Micoud81) #4

jeśli działały by na kody kreskowe to nie byłoby to skuteczne zabezpieczenie. Przecież chowając coś do kieszeni, czytnik kodów kreskowych miałby problem z odczytaniem.

(Allegroheh) #5

No tak. Raczej nie dam nikomu nic przekreślać. Ale może tak dokładniej.

-- Dodane 05.01.2009 (Pn) 17:08 --

No tak. Raczej nie dam nikomu nic przekreślać. Ale może tak dokładniej jakby ktoś wiedział.

-- Dodane 05.01.2009 (Pn) 17:18 --

Ok przeczytałem i to trochę wyjaśnia ale nie wszystko. Czy ja bym musiał przyklejać jakieś paski żeby to zadziałało? A czy dezaktywowanie tego w jakiś nielegalny sposób wymaga dużo pracy? Nie chce żeby smarkacze mi podbierali towar to jak oni mogą to dezaktywować?

(Grzesio M) #6

bardzo prosto między bramkami wytwarza sie pole magnetyczne i jeżeli na danym produkcie jest naklejone zabezpieczenie srebny bądź inny pasek sa różne rodzaje zabezpieczeń produktów niekiedy zabespieczenie jest imitacja numeru seryjnego produktu tak dla zmyłkmi przed potencjalną kradzierzą . Są dwa sposobą aby bramla sie nie włączyła usunąć zabezpieczenie albo towar przenieśc nad bramką np. telefon komurkowy niby że rozmawiamy z komś nic trudnego

(janiś) #7

może nic konkretnego do tematu nie wniosę ale niektóre te bramki są bardzo czułe na jakiś metal, kumpel ma "wbudowany" rozrusznik serca i jak przechodzi przez bramki w tesco to piszczą, koleżanka ma przyklejoną jakąś blaszkę na obudowie telefonu i przez to tez piszczą

(Damiaan911) #8

jeśli chciałoby się z grą wyjść ze sklepu to trzeba ją odpakować i wyjąc taką naklejeczkę (2 błyszczące paski ) ;]

(Allegroheh) #9

Ale to bym musiał otwierać wszystko żeby zabezpieczyć? Musiał bym naruszyć pudełko.