Jak edytować motyw?

Witam!

 

Mam na swojej stronce ten motyw:

http://www.otoszablony.com/szablony_pliki/szablony/101-200/153/page.html

 

Tu można pobrać:

http://www.otoszablony.com/szablony_pliki/szablony/101-200/153/153_otoszablony.com.zip

 

i chciałbym zmienić tą grafikę na jakąś własną.

http://fotserv.pl/upload/1426528781-8.jpg

 

Moja strona wykorzystuje WordPress’a więc mogę edytować motyw tylko nie wiem co edytować, mam do wyboru to:

http://fotserv.pl/upload/1426529198-9.jpg

Prezes nic prostszego. Kliknij na obrazku i wybierz kopiuj adres obrazka, wklej sobie w przeglądarkę i otwórz to zobaczysz do niego ścieżkę, stwórz sobie obrazek jaki chcesz i nazwij go tak jak nazywa się oryginalny a na końcu podmień przez FTP jeden na drugi. I nic w kodzie nie będziesz gmerał.

Nie ma tam takiej opcji po wciśnięciu PPM mam mniej więcej coś takiego

2731110900_1365165262.jpg

Być może obrazek jest “kryty”, np. opisany w CSS, przez co opcje w menu związane z obrazem mogą nie być wyświetlane.

Ścieżki do obrazka, albo przynajmniej jego nazwy, szukał bym w pliku stylu (CSS) i zwrócił bym uwagę na wpisy z klasą “art-header”. Do takich rzeczy zawsze możesz użyć narzędzi deweloperskich, rozpoczynając od opcji jaka widnieje w menu, czyli “Zbadaj element”.

A jeśli chcesz spróbować dokonać tego w WP, to szukaj w nagłówku, ponieważ obrazek jest jego częścią.

EDIT:

Dla ułatwienia podpowiem, nagłówek składa się z trzech grafik, header.jpg (tło), header.png (podkład) i header-object.png (dziewczę), wszystkie są opisane w pliku style.css i siedzą w katalogu “images”.

daj link do swojej strony bo sadzać szablonu mi się nie chce…

 

Popatrz, w style mam tylko jedną frazę “header.jpg” i wygląda on tak:

 

Tu_zdj

 

Co do tego katalogu “images” to gdzie mam go szukać? 

 

 

 

**zeki****, **strony wole nie podawać, żeby czasem mi ktoś pomysłu nie ukradł… 

 

 

 

EDIT: Dzięki za pomoc już mam :smiley:

No i prawidłowo, dla pseudo-elementu “.art-header:after” masz grafikę w formacie JPG (tło), powyżej tego masz opisany pseudo-element “.art-header:before” z grafiką PNG (podkład), a poniżej, do “.art-headerobject” jest podpięta grafika PNG z dziewczyną… nigdzie nie napisałem byś szukał w css’ie pliku po nazwie i jego rozszerzeniu. :wink:

A mam pytanie, czemu tek motyw stosuje tylko duże litery w np. nagłówku i w bocznym menu 

 

http://www.otoszablony.com/szablony_pliki/szablony/101-200/153/page.html

Za to odpowiada “text-transform: uppercase;” w pliku CSS (masz 5 wystąpień tej własności z taką wartością w style.css, a jej pierwsze wystąpienie jest wspólne dla wielu elementów i “zdarzeń”…).

Zmieniłem uppercase na capitalize potem na none ale to nic nie zmieniło :confused:

W pliku style.css, dla wiersza 37 usuń wpisy nazw elementów z “art-logo-name” i “art-logo-text” (możesz też objąć w “/*” i “*/” np. /*.art-logo-name*/ -oznacza komentarz-, by ich nie tracić jeśli będziesz chciał przywrócić).

Ewentualnie podmień w/w wiersz na poniższe:

.art-postcontent h1, .art-postcontent h1 a, .art-postcontent h1 a:link, .art-postcontent h1 a:visited, .art-postcontent h1 a:hover, .art-postcontent h2, .art-postcontent h2 a, .art-postcontent h2 a:link, .art-postcontent h2 a:visited, .art-postcontent h2 a:hover, .art-postcontent h3, .art-postcontent h3 a, .art-postcontent h3 a:link, .art-postcontent h3 a:visited, .art-postcontent h3 a:hover, .art-postcontent h4, .art-postcontent h4 a, .art-postcontent h4 a:link, .art-postcontent h4 a:visited, .art-postcontent h4 a:hover, .art-postcontent h5, .art-postcontent h5 a, .art-postcontent h5 a:link, .art-postcontent h5 a:visited, .art-postcontent h5 a:hover, .art-postcontent h6, .art-postcontent h6 a, .art-postcontent h6 a:link, .art-postcontent h6 a:visited, .art-postcontent h6 a:hover, .art-blockheader .t, .art-blockheader .t a, .art-blockheader .t a:link, .art-blockheader .t a:visited, .art-blockheader .t a:hover, .art-vmenublockheader .t, .art-vmenublockheader .t a, .art-vmenublockheader .t a:link, .art-vmenublockheader .t a:visited, .art-vmenublockheader .t a:hover, .art-logo-name, .art-logo-name a, .art-logo-name a:link, .art-logo-name a:visited, .art-logo-name a:hover, .art-logo-text, .art-logo-text a, .art-logo-text a:link, .art-logo-text a:visited, .art-logo-text a:hover, .art-postheader, .art-postheader a, .art-postheader a:link, .art-postheader a:visited, .art-postheader a:hover {
  font-family: Verdana,Geneva,Arial,Helvetica,Sans-Serif;
  font-style: normal;
  text-decoration: none;
}
.art-postcontent h1, .art-postcontent h1 a, .art-postcontent h1 a:link, .art-postcontent h1 a:visited, .art-postcontent h1 a:hover, .art-postcontent h2, .art-postcontent h2 a, .art-postcontent h2 a:link, .art-postcontent h2 a:visited, .art-postcontent h2 a:hover, .art-postcontent h3, .art-postcontent h3 a, .art-postcontent h3 a:link, .art-postcontent h3 a:visited, .art-postcontent h3 a:hover, .art-postcontent h4, .art-postcontent h4 a, .art-postcontent h4 a:link, .art-postcontent h4 a:visited, .art-postcontent h4 a:hover, .art-postcontent h5, .art-postcontent h5 a, .art-postcontent h5 a:link, .art-postcontent h5 a:visited, .art-postcontent h5 a:hover, .art-postcontent h6, .art-postcontent h6 a, .art-postcontent h6 a:link, .art-postcontent h6 a:visited, .art-postcontent h6 a:hover, .art-blockheader .t, .art-blockheader .t a, .art-blockheader .t a:link, .art-blockheader .t a:visited, .art-blockheader .t a:hover, .art-vmenublockheader .t, .art-vmenublockheader .t a, .art-vmenublockheader .t a:link, .art-vmenublockheader .t a:visited, .art-vmenublockheader .t a:hover, .art-postheader, .art-postheader a, .art-postheader a:link, .art-postheader a:visited, .art-postheader a:hover {
text-transform: uppercase;
}

Dla menu usuń z wiersza 1015 własność “text-transform”, ewentualnie podmień na poniższe:

ul.art-vmenu a {
  cursor: pointer;
  display: block;
  font-family: Tahoma,Arial,Helvetica,Sans-Serif;
  font-size: 13px;
  font-style: normal;
  font-weight: normal;
  margin-left: 0;
  margin-right: 0;
  position: relative;
  text-decoration: none;
  z-index: 0;
}

Jeśli nigdzie nie chcesz by słowa były z “shifta pisane”, pousuwaj wszystkie “text-transform: uppercase;” z pliku style.css i w razie czego, przeczyść cache przeglądarki (stylowanie strony mogło zostać zbuforowane).

Dzięki, działa :smiley: