Jak edytować plik boot.ini na dwa systemy

(Bakareg) #1

Witam.

Mam dwa systemy Windows XP na dwóch oddzielnych dyskach (a na nich na pierwszych partycjach). Chciałbym się dowiedzieć jak edytować/(czy tak to można zrobić) plik boot.inni aby przy starcie mieć wybór systemu?. Plik ten wygląda tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

czy wystarczy dodać linię i zmienić tylko na disk(1)??

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Czy timeout=30 oznacza 30s na wybór systemu??

Czytałem kilka tematów odnośnie boot.ini, ale wolałbym o jakieś jednoznaczne odpowiedzi. jeżeli chodzi o edycję tego pliku.

Z góry dzięki za sugestie.

(adam749) #2

Dodajesz tą linie co napisałeś tylko zmieniasz partition(x).

Tak

Czyli plik powinien wyglądać tak

(Bakareg) #3

No tak zrobiłem, ale przy wyborze drugiego systemu pojawia się błąd, że nie został znaleziony tam system. partition(x) wydaje mi się, że raczej dotyczy innej partycji na tym samym dysku ( u mnie systemy są na dwóch różnych dyskach fizycznych). Wpis z disk(1) w tej ostatniej linii też nie zadziałał.

jednak trzeba zmienić rdisk(1)

a info stąd http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

(Kalin 93) #4

Według mnie powinno być tak

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect