Jak edytować plik boot.ini na dwa systemy

Witam.

Mam dwa systemy Windows XP na dwóch oddzielnych dyskach (a na nich na pierwszych partycjach). Chciałbym się dowiedzieć jak edytować/(czy tak to można zrobić) plik boot.inni aby przy starcie mieć wybór systemu?. Plik ten wygląda tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

czy wystarczy dodać linię i zmienić tylko na disk(1)??

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Czy timeout=30 oznacza 30s na wybór systemu??

Czytałem kilka tematów odnośnie boot.ini, ale wolałbym o jakieś jednoznaczne odpowiedzi. jeżeli chodzi o edycję tego pliku.

Z góry dzięki za sugestie.

Dodajesz tą linie co napisałeś tylko zmieniasz partition(x).

Tak

Czyli plik powinien wyglądać tak

No tak zrobiłem, ale przy wyborze drugiego systemu pojawia się błąd, że nie został znaleziony tam system. partition(x) wydaje mi się, że raczej dotyczy innej partycji na tym samym dysku ( u mnie systemy są na dwóch różnych dyskach fizycznych). Wpis z disk(1) w tej ostatniej linii też nie zadziałał.

jednak trzeba zmienić rdisk(1)

a info stąd http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

Według mnie powinno być tak

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect