Jak eksportować zakładki do pliku w mozilla?


(Darek Dziuba) #1

Witam

Użytkuję mozille firefox. Planuję przesiadkę z win 7 na win xp. Mam sporo zakładek ogólnych jak również tych na "pasku zakładek". Ich ponowne wprowadzanie na nowo zajęłoby mi dużo czasu, którego chciałbym zaoszczędzić... W jaki sposób mogę wspomniane wyżej elementy zapisać w jakimś pliku, żeby później, na nowo zainstalowanym windowsie tylko go wczytać i mieć taki stan jak mam teraz ?

Pozdrawiam


(Andrew3535 1978) #2

Zamiast zapisywac w pliku synchronizuj mozille(przed zmiana systemu) po zainstalowaniu ponownie mozilli kliknij synchronizuj i zakladki wroca.


(system) #3

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P ... 12613.html


(eddie71) #4

Inna metoda:

Zakładki-->Wyświetl wszystkie zakładki-->Importowanie i kopie zapasowe-->Eksportuj zakładki do pliku HTML.


(Darek Dziuba) #5

dzięki za pomoc


(Dimatheus) #6

Hej,

Niestety MozBackup nie da sobie rady z tym zadaniem. W Win7 dane przeglądarki znajdują się w innym miejscu niż dane w przypadku Windows XP. Dlatego najlepiej po prostu ręcznie przekopiować zawartość folderów, a następnie wkleić je w nowo zainstalowanym systemie. Poniżej informacja, gdzie znajdują się pliki w Windows 7 i analogicznie w Windows XP. :slight_smile: Oczywiście przed przeniesieniem warto usunąć pliki tymczasowe w przeglądarce, by przypadkiem nie przenosić setek niepotrzebnym MB.

C:\Users_nazwa_użytkownika_\AppData\Local\Mozilla :arrow: D:\Documents and Settings_nazwa_użytkownika_\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla

C:\Users_nazwa_użytkownika_\AppData\Roaming\Mozilla :arrow: D:\Documents and Settings_nazwa_użytkownika_\Dane aplikacji\Mozilla

Pozdrawiam,

Dimatheus