Jak ewentualnie usunąć Linuksa obok Windowsa 7?

Witam mam laptopa HP z dyskiem 500 GB chciałbym zainstalować sobie Linuxa i tutaj mam problem …

Otóż w Windowsie XP gdy chciałem usunąć Linuxa to wkładałem dyskietkę i wpisywałem fixmbr czy coś takiego. Teraz mam laptopa z Windows 7 i pytanie co musiałbym zrobić aby usunąć linuxa a zeby potem sie W 7 uruchomił bez problemu ? bez tego programu grub ?

dysk podzielony teraz ( oryginalnie ):

450 GB - Dysk C

14,5 GB - Recovery D

i jeszcze kolejne pytanie czy ubuntu ma jakieś konkretne wymagania co do sprzętu czy nie ? Dzieki za odpowiedź :slight_smile:

W konsoli odzyskiwania Windows 7 wpisujesz:

Bootrec /FixMbr

ewentualnie:

Bootrec /FixBoot

Co do wymagań:

Zdecydowanie polecam instalacje Ubuntu poprzez wubi.exe - instaluje się jak aplikacja w katalogu nazwijmy go Ubuntu, zajmuje około 17,5GB /i tylko w tym katalogu/, odinstalowuje się też jak aplikacja. Instalator Ubuntu dodaje wpis do rozruchu Windows 7, po wybraniu Ubuntu przechodzisz do Gruba, tam masz dostępne wszystkie możliwe opcje rozruchu z Windows 7 włącznie. Nie spodoba ci się Linux Ubuntu - uruchamiasz deinstalator spod Dodaj Usuń Programy lub nawet za pomocą CCleanera, i po sprawie - nie ma śladu Ubuntu w rozruchu, nic nie musisz formatować. Polecam jednak Ubuntu 10.10.