Jak Excel 2003 zapisuje pliki w formacie 2007

Mam plik Excela zapisywany w wersji 2003. Jest on udostępniony w sieci aby mogli korzystać z niego inni użytkownicy sieci. Robi sie on coraz większy i coraz wolniej się uruchamia i zapisuje. Jeśli zapiszę go za pomocą Office 2003w wersji 2007 z rozszeżeniem .xlsx lub xlsm, to robi się wtedy mały rozmiar. Zastanawiam się tylko czy fukcjonalność pliku pozostanie zachowana. Na większości pozostałych kompów, jest zainstalowany Office 2003, oraz na jednym Office 2007

Yaris , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeżeli te Office-y 2003 będą miały zainstalowany pakiet zgodności z 2007, to wszystko powinno działać, o ile arkusz nie zawiera elementów dostępnych tylko w wersji 2007.

Tworzony był w office 2003. Jak go zapisałem w formacie 2007 (na taki pozwala office 2003) to ja go otwieram bez problemu, dane też są wszystkie widoczne. Tylko go muszę udostępnić w sieci. Pewnie muszę ustawić na kompach innych domyslny zapis w formacie .xlsx.

Dodane 29.10.2009 (Cz) 7:34

Fajnie, że znowu tu nikt nie potrafi mi pomóc. Kolejny mój post i kicha, znowu zostałem znowu sam z problemem. Czy zaglądają tu tylko osoby, które znają się na pasjansach?

Słusznie zauważyłeś - pozostałe Office-y myszą być tak skonfigurowane, by mogły otwierać i zapisywać arkusz w formacie XLSX, wtedy wszystko będzie działać.

Zastanawiam się tylko, czy zmniejszanie rozmiaru pliku z arkuszem faktycznie wpłynie na wydajność i arkusz będzie się szybciej otwierał. Przecież Office 2003 będzie go musiał przy otwieraniu przekonwertować a potem ponownie przekonwertować podczas zapisywania zmian.