Jak formatować WINDOWSa 7 bez płyty

(Bycparowa) #1

Witam, otóż to mój problem tkwi w tym że nie dostałem fabrycznej płytki z Windowsem 7 do komputera, był kupowany w MediaMarkt troche czasu temu.

Pamiętam że do zestawu dostałem 3 puste płyty i na nich coś miałem nagrać, nie pamiętam już co po włożeniu do komputera zaczęło się nagrywanie, być może jakaś kopia zapasowa z systemem? Nie wiem.

I teraz pytanie do was, czy ktoś spotkał się z czymś takim? Co robić? Ostatniego formata robiłem na XPeku i wszystko poszło spoko bo była płytka :wink:

Tak.

Przeczytać instrukcję obsługi do laptopa.

(Bycparowa) #3

Tzn. zrobiłem laika z siebie, chodzi mi po prostu czy jak zgram na te (aż) 3 płyty tą "kopie zapasową systemu Windows" to po włożeniu płytki nr 1 do kompa odpali rozpocznie się proces formatowania (ew. jak odpale go w BIOSIE)? :slight_smile:

(struart) #4

Odpali ci się kreator przywracania systemu, który idąc tak jak tam pisze sformatuje i zainstaluje system z domyślnymi programami do laptopa.

(bbbb1) #5

Na spodzie laptopa masz nalepkę z kluczem, a jeżeli jest już na tyle nieczytelna to znajdziesz swój klucz w obecnie zainstalowanym systemie. Teraz pożycz od kogoś płytę z win7 i instaluj system podając swój klucz. Zyskujesz czysty system bez balastu i uszczęśliwiania na siłę przez producenta komputera w zbyteczne oprogramowanie. Pamiętaj tylko o jednym: zaopatrz się w stosowne sterowniki(k. graficzna, k. sieciowa, czytnik kart itd). Wszystko powinieneś znaleźć na stronie producenta laptopa.

(koksik81) #6

,a jak jak jeszcze ci sie lapek uruchamia to masz mozliwość zrobienia płytek recovery, ale jak to napisano wczesniej "zobacz do instrukcji jak w twoim przypadku robi sie recovry badz jak sie odzyskuje system z partycji recovery