Jak formatować WINDOWSa 7 bez płyty

Witam, otóż to mój problem tkwi w tym że nie dostałem fabrycznej płytki z Windowsem 7 do komputera, był kupowany w MediaMarkt troche czasu temu.

Pamiętam że do zestawu dostałem 3 puste płyty i na nich coś miałem nagrać, nie pamiętam już co po włożeniu do komputera zaczęło się nagrywanie, być może jakaś kopia zapasowa z systemem? Nie wiem.

I teraz pytanie do was, czy ktoś spotkał się z czymś takim? Co robić? Ostatniego formata robiłem na XPeku i wszystko poszło spoko bo była płytka :wink:

Tak.

Przeczytać instrukcję obsługi do laptopa.

Tzn. zrobiłem laika z siebie, chodzi mi po prostu czy jak zgram na te (aż) 3 płyty tą “kopie zapasową systemu Windows” to po włożeniu płytki nr 1 do kompa odpali rozpocznie się proces formatowania (ew. jak odpale go w BIOSIE)? :slight_smile:

Odpali ci się kreator przywracania systemu, który idąc tak jak tam pisze sformatuje i zainstaluje system z domyślnymi programami do laptopa.

Na spodzie laptopa masz nalepkę z kluczem, a jeżeli jest już na tyle nieczytelna to znajdziesz swój klucz w obecnie zainstalowanym systemie. Teraz pożycz od kogoś płytę z win7 i instaluj system podając swój klucz. Zyskujesz czysty system bez balastu i uszczęśliwiania na siłę przez producenta komputera w zbyteczne oprogramowanie. Pamiętaj tylko o jednym: zaopatrz się w stosowne sterowniki(k. graficzna, k. sieciowa, czytnik kart itd). Wszystko powinieneś znaleźć na stronie producenta laptopa.

,a jak jak jeszcze ci sie lapek uruchamia to masz mozliwość zrobienia płytek recovery, ale jak to napisano wczesniej "zobacz do instrukcji jak w twoim przypadku robi sie recovry badz jak sie odzyskuje system z partycji recovery