Jak/gdzie zainstalowac sterownik?

O tuż mam taki problem ściągnęłam sterowniki do karty dźwiękowej ze strony producenta. Wszystko jest w WinRAR i nie mam pojęcia jak i gdzie to zainstalować. Wygląda to tak…

asssvu0.th.jpg

Wypakuj gdziekolwiek i użyj pliku wykonywalnego (.exe) poprzez podwójne kliknięcie na nim. Inaczej mówiąc instalujesz jak każdy program.

A patrzyles na screen? Gdzie masz plik wykonywalny .exe? uninst2k.exe? Z tego ma skorzystac?

Suavis, z tych sterów to wybika chyba, ze masz XP.

Kliknij na plik rar prawym przyciskiem i wybierz “wypakuj do a12112d”.

Otworz potem panel sterowania i kliknij dwa razy na ikonke “system”.

Otworzy sie panel. Przejdz do zakladki “sprzet” i wybierz tam “menadzer urzadzen”. Otworzy sie nowe okienko.

Na drzewku wyszukaj kontrolery dzwieku (lub karta dzwiekowa). Jesli nie masz zainstalowanych zadnych sterow, to powinien byc tam pytajnik (jesli nie to po prostu bedzie tam nazwa twojej karty).

Nastepnie kliknij na tym pytajniku i wybierz zainstaluj/aktualizuj sterownik. Uruchomi sie kreator dodawania/aktualizacji sprzetu.

W pierwszym okienku zaznacz “nie tym razem”. W drugim “zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji”. W trzecim okienku kliknij na “przegladaj”. Otworzy sie eksplorator, w ktorym odnajdz folder a12112d (zaznacz go lub wejdz w ten folder). Powinno uaktywnic sie “OK”. Po jego kliknieciu sterowniki sie zainstaluja.

Wypakuj, prawym w plik INF, zainstaluj :lol:

“Moj” sposob przynajmniej daje pewnosc, ze pobrany sterownik jest wlasciwy i do tego sprzetu.

A weryfikacja nastapi przed zainstalowaniem.

No, ale jak kto chce…