Jak grać przez hamachi po sieci?


(m@teo) #1

NMam pytanko jak to się robi aby zagrać sobie w jakaś gierke po sieci co tzreba zrobić? itp moze ktoś umie to wytułmaczyć ?


(Dup) #2

W samym hamachi - praktycznie nic. Za to w grze trzeba coś zrobić - zwykle gra ma dział Multiplayer -> Gra LAN ("LAN GAME" albo "Local Area Network Game") wystarczy w nim stworzyć grę (często nazywane "Create Game").

Gracz który tworzy grę jest serwerem, reszta jest klientami. Klienci natomiast muszą w tym samym dziale w grze kliknąć opcję przyłącz się do gry ("JOIN GAME"). Jeżeli gra nie jest absolutnym śmieciem, to powinna bez problemu wyszukać innych ludzi w sieci.

W niektórych grach (jak na przykład NFS:U2) trzeba ustawić dodatkowo FILTR typu gry - musicie tutaj umówić się na GG/Tlen/Jabber lub TEAMSPEAK w jakiego typu grę będziecie grali (drift, circuit itd) i jakie parametry będą ustawione - WSZYSCY muszą mieć ustawione TAKIE SAME PARAMETRY - BEZ TEGO GRA założona przez SERVER jest DLA KLIENTÓW NIEWIDOCZNA NA LIŚCIE !!

PS.

W starszych grach z przed paru lat (jak np Carmageddon I), które nie obsługują protokołu TCP , moze być opcja gry w LANIE, ale tylko za pomocą protokołu IPX - trzeba wtedy dodać protokół IPX do połączenia internetowego Hamachi. Ale to już inna historia... (choć nie jest to trudne - dla mnie 20 sekund roboty)