Jak haslo na biosa

jak zalozyc hsslo zeby nie wlaczyl sie xp, zrobilem w biosie supervisor passwprd i user password, trzeba gdzie s jeszcze cos wlaczyc,nie mam teraz mozliwosci pogrzebac w biosie bo jak do niego wejde to wyskakje mi haslo a zna je moj szef i chce zeby ono wyskakiwalo przed zaladowaniem sie xp.

Zmień opcje w biosie Password Check z setup na system.

Sekcja przeważnie Bios features setup

Chyba nie wiesz jak łatwo się takich haseł pozbyć… :wink:

Lepiej pobawić się profilami i kontami urzytkowników…

adpawl grzesiek82 ma zdecydowaną racje , po co grrzebac w biosie ?

no inna bajka jezeli masz pojecie o tym co robisz …

wystarczy wyjac bateryjke na plycie glownej ale mi takie zabezpieczenei naprawde w zupelnosic wystarczy

zgadzam się z przedmówcą ale można też zworkę przestawić, która znajduje się koło baterii

Pozdro

dokladnie, ale mozna tez obejsc hasło uizywajac tzw. hasła serwisowego. Płyty maja rozne “dodatkowe hasła” dzieki ktorym mozna obejsc te zalozone przez szefa. Wystarczy tylko poszukac po stronkach takich informacji. Przygotuj tlyko nazwe i wersje Biosu i oczywiscie producenta BIOSU

Tak prawdę mówiąc, to nawet nie trzeba kompa rozbierać!

CMOS można łatwo wyzerować z poziomu windowsa a nawet dosa …i żadnego dodatkowego softu do tego nie potrzeba. :wink:

Dlatego też uważam, że takie zabezpieczenia nie maja najmniejszego sensu…

ale takie zabezpieczenia stworzyli własnie sami producenci. No wiec moze stworzyli to po to zeby zatrzymac laików ktorzy robią niezłe kaka po wejsciu do biosu niewiedzac co to jest. Ja sam majac 4 lata wlałem do biosu i pozmieniałem opcje a potem komp niewystartował :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: .