Jak i gdzie zamontować wiatrak

Ja Mam jeszcze jedną propozycję. Przerabiam właśnie podobną obudowę koledze i może warto poprawić z tyłu wylot powietrza?

Wyciąłem, a potem wyłamałem osłonę wentylatora: Klik

i zamieniam ją na grill: Klik

Może i masz racje jak będę w sklepie będą mieli takie grile to kupie i będzie git majonez :lol:

Taki grill jak podał cosik_ktosik , mam przy wentylu pod CD/DVD ;] tylko że 120.

LINK

Zapłaciłem za niego chyba 1,50zł na allegro, oczywiście samego grill’a nie zamawiałem tylko razem z wentylami.

http://img518.imageshack.us/my.php?image=beztytuuec2.jpg takie temperatury są teraz na tym co było po dość długim działaniu kompa :smiley: A jedna strona obudowy jest zdjęta :slight_smile:

I co sprawdził ktoś te temperatury?? Moim zdaniem nie są najgorsze :slight_smile:

Pablo25 , nie jest źle… wydaje mi się że procesor ma ciut za wysoko, ale nie będę Cię zamartwiał bo nie wiem ile one mają w IDLE, ponieważ nigdy nie siedziałem na Athlon’ie.

Jak temp. GPU?

Pablo25 , nie chcę Ciebie martwić, ale coś się zaczęło dziać z Twoim zasilaczem. Na linii 12V przekroczyło maksymalne napięcie określone przez normę ATX. Z kolei napięcie 5V zbliża się niebezpiecznie do minimalnego napięcia określonego na poziomie 4,75 V

cosik_ktosik , to co się z nim może stać :? spalić się i kompa? :-o

Niestety, tak. Martwi mnie zwłaszcza te 12V, gdzie maksymalne napięcie określono na 12.60V.

Coś może tego nie wytrzymać. Sprawdź jeszcze w biosie co się dzieje z napięciami. Co to jest za zasilacz (moc i marka)?

Lepiej nie pytaj :-x Tracer 400W…+12V wynosi 12.54-12.61 a +5V - 4.87…

To szybko wymieniaj, na któregoś z tych co Ci podałem na gadu, niedawno.

Mode Com MC-400.

Nom wezmę chyba Modecom 350 czy 400W?? Bo mam zamiar jeszcze modernizować kiedyś mojego kompa :slight_smile:

W stresie napięcia są zapewne jeszcze gorsze.

Zmień go na jakiegoś Fortrona 350W, albo Modecoma MC 350W, jak chcesz coś na zapas, to bierz MC 400W.

Tak jak napisałem wyżej, bierz Mode Com MC-400, jeżeli chcesz w przyszłości modernizować kompa.

Wracając do tych wiatraków to ciężko tam gdzie mieszkam dostać wiatrak tej firmy co podaliście :? jakie jeszcze mogli byście mi polecić które są łatwo dostępne???

a to dobre =D> kto montuje wiatraki na zewnatrz obudowy?

:hahaha:

Ej zadałem pytanie a wy się naśmiewacie z posta kolegi, ja nie chce oglądać postów co się naśmiewacie tylko zadałem konkretne pytanie i chcę uzyskać na nie odpowiedz :slight_smile:

Hmm, może… Arctic Cooling.

Co do pytania to Fander, ale droższy. A nie możesz przez net? Sklep/Allegro i może akurat odbiór w Twoim mieście?

A co do mojego posta, to rozumiem, że każdy wyczuł ironię z której, mam nadzieję, się śmiejecie. :slight_smile: Cieszę się więc, że rozbawiłem.