Jak idealnie zaznaczyć postać na białym lub jednolitym tle?

Jak idealnie zaznaczyć postać na białym lub jednolitym tle? PS CS6

 

  1. Wybieram “szybkie zaznaczanie”, wizualnie wygląda to dobrze ale jak tak dobrze się przyjrzeć to są takie drobne błędy zaznaczania np. przy włosach, “ramionach” człowieka… (tło jest zupełnie białe)

 

Przykład:

 

http://www.imagebam.com/image/540bfb339322298

Trzeba kombinowąc z progiem, nie zawsze wychodzi dobrze dlatego w wersji CC jest narzędzie refine edge które ten problem załatwia. Zawsze możesz zmiękczyć nieco krawędzie po wycieciu dla lepszego efektu.

refine edge - w polskiej wersji gdzie ta opcja jest ?

opcja pojawia sie przy kazdym wybraniu narzędzi zaznaczenia jako ostatni guzik na belce

Poprawianie krawędzi nie działa, jakieś ostrzeżenie, że 

żadne piksele nie są zaznaczone bardziej niż 50%. Krawędzie zaznaczenia nie będą widoczne.

Cos nie tak z zaznaczeniem uzyj szybkiego zznaczania.

Przy takim powiększeniu jak pokazujesz zawsze będziesz widział nierówności zaznaczenia.Najlepiej skomplikowane kształty wycinać piórem w opcji “ścieżka”.Po zaznaczeniu całego kształtu i zamknięciu ścieżki robisz prawoklik w ścieżkę,z zakładki wybierasz “utwórz zaznaczenie” i w okienku wpisujesz promień wtapiania w zależności od wielkości obrazka (np.2).Otrzymujesz szczegółowe zaznaczenie kształtu.Odwracasz zaznaczenie i usuwasz tło klawiszem Delete.

Włosy to inna bajka.Tutaj masz poradnik rozpisany do polskiej wersji PS jak usuwać tło metodą Popraw Krawędź

http://psp-pomoc.com/forum/viewtopic.php?t=2680

grandpajanek - nie, nie, nie, nawet w normalnym rozmiarze widać takie nierówności (!) ja powiększyłem tylko dlatego, żeby było lepiej widoczne dla innych… po za tym, każdy ma INNY monitor i inaczej ustawioną np. jasność, ciemność i każdy inaczej to widzi… chyba rozumiesz o co mi chodzi… ja mam poza tym monitor LED widać znacznie więcej szczegółów niż np. na LCD

LED to masz ale tylko podświetlanie i to na pewno tylko krawędziowe, co oznacza clouding i nierównomierne podświetlanie - im większy wyświetlacz tym bardziej widoczne. Ale to tak poza tematem.

Więc spróbuj piórem.To najlepsza metoda.A najlepiej wrzuć ten obrazek tutaj i zobaczymy co jest grane.Czasami dodany do obrazka cień nie pozwala dokładnie zaznaczyć rożdżką lub szybkim zaznaczeniem.Spróbuj zaznaczyć różdżką przy zmniejszonej tolerancji (np.10)

Longhorn2009 - w porównaniu ze zwykłym LCD, różnica jest zauważalna (nawet jeśli jest to z podświetleniem led)… Mój monitor ma 27 cali i nie narzekam, bardzo dobrze wiadać pod róznym kątem (nie ma takich cieni jak w LCD)