Jak instalować NET Framework?

Jak instalować NET Framework?

Czy instalowac po kolei wszystkie kolejne wersje NET Framework , czy tylko NET Framework 3.5 , a co z wersjami jezykowymi , bo chyba nie sa takie same ?

Zalecana jest instlacja wszystkich po kolei (1.1, 2.0, 3.0 i na końcu 3.5)

Każdy kolejny Framework teoretycznie powinien być zgodny wstecz ale jak jest chyba wszyscy wiemy.

a co z dodatkami SP1? Mam instalować w takiej kolejnosci:

1.1

1.1 SP1

2.0

2.0 SP1

3.0

3.5

???

Tak jak wcześniej mówiłem, zalecana jest instalacja wszystkich po kolei (choć w zasadzie 3.5 można sobie odpuścić), razem z dodatkami

(jeśli ich nie zainstalujesz to pojawią się jako aktualizacje w WU)

Najlepiej instalować przez Windows Update wszystkie po kolei…

Kolejny raz ktoś radzi instalować wszystkie. Takie zachowanie nie jest pożądane. Zalecane zawsze jest (i powinno być) instalowanie wyłącznie wersji, które są potrzebne a nie wszystkich. A co do wersji to 3.5 zawiera: 3.5, 3.0, 2.0 czyli jeżeli już koniecznie chce się mieć wszystkie to należałoby instalować 1.1 + SP1 a potem 3.5 (przecież 3.0 zawiera w sobie identycznie tą samą wersję 2.0, którą można instalować osobno, więc po co dodawać sobie roboty?)

Ale jeszcze raz mówię, polecam instalację wyłącznie tych, które są wymagane przez programy. Osobiście się nie spotkałem, aby jakikolwiek program wymagał Frameworka wyższego niż 2.0 (oczywiście nie oznacza to, że takich programów nie ma, np. MS Visual Studio 2008 wymaga frameworka 3.5, ale przecież “normalny” użytkownik nie będzie go używał).