Jak instalować nowy system na laptop

(Daniel10) #1

cześć ma laptopa HP G62 chcę wgrać czysty system na niego tylko nie wiem jak bo płyty systemowej nie mam. orginalny system win7 był już wgrany w laptopie .Gdy kupiłem go sprzedawca że coś zrobi mi ze systemem i owocem jego pracy są 3 dvd nazwa widows 7 Recovery są ta różne pliki HP ale nic się nie włącza automatycznie nie ma żadnego okienka instalacji jest tam pełno różnych plików.Oraz wgrane dwie partycje na laptopie D-Recovery oraz HP TOOLS które zawierają 12GB są tam różne pliki ale żadnego exe by to uruchomić.możecie powiedzieć co to za burdel i jak to zainstalować ten system czy wogóle da się tak wgrać ten system by było tylko na pulpicie sam kosz jak przy instalacji jak na pc ?

(system) #2

Aby przywrócić system z partycji Recovery, wykonaj następujące kroki:

1. Uruchom program Recovery Manager w jeden z poniższych sposobów:

● Wybierz kolejno z Pulpitu Start > Wszystkie programy > Recovery Manager > Recovery Manager.

— lub —

● Włącz lub uruchom ponownie komputer po czym naciśnij klawisz Esc , gdy na dole ekranu widoczny jest komunikat „Press the ESC key for Startup Menu”. Następnie naciśnij F11 , gdy na ekranie widać komunikat „Press for recovery”.

1. Kliknij opcję System recovery (Odzyskiwanie systemu) w oknie Recovery Manager.

2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po tej operacji system będzie jak nowy, ale nie tylko Kosz będzie na ekranie! :slight_smile: Jeszcze parę innych ikon.

Te trzy płyty DVD schowaj na przypadek, gdyby dwa powyższe sposoby nie zadziałały.

Jest jeszcze prostszy sposób od tego który opisał Poraj - przeczytać instrukcję obsługi która była dołączona do laptopa.