Jak instalować nowy system na laptop

cześć ma laptopa HP G62 chcę wgrać czysty system na niego tylko nie wiem jak bo płyty systemowej nie mam. orginalny system win7 był już wgrany w laptopie .Gdy kupiłem go sprzedawca że coś zrobi mi ze systemem i owocem jego pracy są 3 dvd nazwa widows 7 Recovery są ta różne pliki HP ale nic się nie włącza automatycznie nie ma żadnego okienka instalacji jest tam pełno różnych plików.Oraz wgrane dwie partycje na laptopie D-Recovery oraz HP TOOLS które zawierają 12GB są tam różne pliki ale żadnego exe by to uruchomić.możecie powiedzieć co to za burdel i jak to zainstalować ten system czy wogóle da się tak wgrać ten system by było tylko na pulpicie sam kosz jak przy instalacji jak na pc ?

Aby przywrócić system z partycji Recovery, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom program Recovery Manager w jeden z poniższych sposobów:

● Wybierz kolejno z Pulpitu Start > Wszystkie programy > Recovery Manager > Recovery Manager.

— lub —

● Włącz lub uruchom ponownie komputer po czym naciśnij klawisz Esc , gdy na dole ekranu widoczny jest komunikat „Press the ESC key for Startup Menu”. Następnie naciśnij F11 , gdy na ekranie widać komunikat „Press for recovery”.

  1. Kliknij opcję System recovery (Odzyskiwanie systemu) w oknie Recovery Manager.

  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Po tej operacji system będzie jak nowy, ale nie tylko Kosz będzie na ekranie! :slight_smile: Jeszcze parę innych ikon.

Te trzy płyty DVD schowaj na przypadek, gdyby dwa powyższe sposoby nie zadziałały.

Jest jeszcze prostszy sposób od tego który opisał Poraj - przeczytać instrukcję obsługi która była dołączona do laptopa.