Jak instalować sterowniki do drugiej k.graficznej

Laptop Acer Aspire 7530G, który ma dwie k. graficzne 9600M GS i 9100M. Po po zrobieniu systemu zainstalowałem najnowsze stery ze strony Nvidia(obydwie karty były wymienione w specyfikacji obsługiwanego sprzętu). Problem w tym, że po instalacji widzi tylko 9600M GS, a drugą widzi jako “Standardowa karta graficzna VGA”. Odinstalowanie sterowników tych “standardowych” nic nie daje bo przy restarcie laptopa natychmiast same instalują się sterowniki tej karty. Dodam, że do tej pory “Menedżer urządzeń” zawsze widział prawidłowo obie karty tj. 9600M GS i 9100M.

Sterowniki ściągnięte ze strony Acera? I jaki system. Z tego co widzę to jest Jeden jedyny sterownik do pobrania na stronie supportu Acera.

Ze strony nvidii instalowałeś sterowniki VEDRE?(MOBILNE)

System Win7 SP1, a stery instalowałem takie 306.97 WHQL i wg Nvidii obsługuje obydwie moje karty. Ze strony Acera przestałem instalować sterowniki jakieś 2 lata temu gdyż są przestarzałe. Nigdy nie miałem problemu, a system robiłem już kilka razy i za każdym razem było OK aż do dziś.

Spróbuj może przez menedżer urządzeń zainstalować sterownik do “Standardowa karta graficzna VGA”. Sciągnięte sterowniki rozpakuj a następnie weź kliknij 2 razy na karte w menedżerze urządzeń, następnie sterownik i aktualizuj sterownik. Potem przeglądaj komputer w poszukiwaniu sterownika i podajesz lokalizacje rozpakowanego sterownika NVIDIA.

Może tak się uda. Powodzenia!

Witam,

miałem podobny problem i częściowo “na siłę” zainstalowałem sterowniki do standardowej karty VGA jako GeForce 9100M. Zadziałało, ale teraz jest inny problem. Manager sprzętu pokazuje w kolejności kartę GeForce 9100M i 9600M GS, czyli tak jak ma być, choć chyba kolejność powinna być odwrotna. W efekcie laptop po uśpieniu czy hibernacji wstaje tylko do momentu podnoszenia karty graficznej i dalej jest czarny ekran. Kiedy w trybie awaryjnym wyłączyłem 9600M GS, wstawanie z uśpienia działa normalnie.

Pytanie: 1) co może powodować taki problem z trybami uśpienia/hibernacji, 2) czy można wybrać która karta ma być używana jako podstawowa bez usuwania sterowników i instalacji od nowa?

pozdrawiam