Jak instalować Windows8?

Zanim wydam kasę chciałem zainstalować wersję trial Win8. Zassany ze strony Microsoftu plik rozpakowałem i zawartość zapisałem na płycie, w BIOS zmieniłem na start z CD i wio. No i na tym koniec. Zamiast instalacji nowego systemu uruchamia mi się stary XP. Pomyślałem, że może niepotrzebnie rozpakowałem ten plik więc na płycie wypaliłem “oryginalny” plik i dalej to samo. Lekko wnerwiony, skoro i tak uruchamia mi się XP postanowiłem “ręcznie” uruchomić plik “Setup.exe” i jakie było moje zdziwienie gdy wyświetlił mi się komunikat “Brak pliku”. To samo gdy chciałem uruchomić “oryginalny” nierozpakowany plik z tą różnicą, że WinRar najpierw sam rozpakował ten plik i próba uruchomienia “Setup.exe” zakończyła się dokładnie tak samo. Co ja robię nie tak, bo jak do tej pory zawsze w ten sposób instalowałem “świeży” system i nigdy nie miałem takich kukułek. Mój wnerw sięgnął zenitu bo nie dość, że zmarnowałem kilka płyt sądząc, że to źle wypalone DVD, zmarnowałem czas i dalej jestem w tym samym miejscu. Dodam, że sprawdzałem mój komp asystentem Win8 i wyszło, że mogę instalować za wyjątkiem jakiegoś centrum medialnego, dotykowego monitora i jakiś usług zdalnych.

Musisz wypalić plik obrazu *.iso Jest taka odrębna opcja w wypalarkach. Szkoda, że nie napisałeś jakiego programu użyłeś do wypalania. Opisałbym szczegółowiej.

Zamiast zabawy w magię i wypakowywanie mogłeś postąpić wedle jednego z gazyliona tutoriali instalacji W8.

Dwie najważniejsze sprawy:

  1. Po ściągnięciu obliczasz funkcję skrótu (CRC32/md5/sha) i porównujesz z zamieszczoną przez MS

  2. Najlepiej bootowalny dysk/USB utworzyć za pośrednictwem dostarczonego przez Microsoft narzędzia - zwie się Windows 7 USB/DVD Download Tool i działa także z Windowsem 8

Skorzystałem z Windows 7 USB/DVD Download Tool i wszystko wystartowało jak należy.