Jak jednym komputerem zarządzać kilkoma?

Da się, tylko napisz jaki system masz na myśli - Linux, Windows czy inny?

Pozdrawiam!

Zapewne jest to serwer. Debian to system operacyjny, DansGardian służy do kontroli treści, ma na celu blokowanie głównie treści pornograficznych, natomiast IPTables to filtr pakietów sieciowych, inaczej - zapora sieciowa. Samym serwerem możesz zarządzać zdalnie przez SSH, musisz tylko doinstalować na Debianie serwer OpenSSH. Podejrzewam, że na Debianie nie ma zainstalowanego środowiska graficznego, więc SSH jest najlepszym wyjściem ale nic nie stoi na przeszdkodzie uruchamiać aplikacje graficzne na komputerze-kliencie. Na Windowsach możesz skorzystać z pulpitu zdalnego, zainstalować serwer VNC lub OpenSSH dla systemów Windows ale tu raczej lepiej sprawdzi się VNC. Co do wysyłania plików, dla Debiana jest SCP, natomiast dla Windowsa WinSCP. Ewentualnie na Debianie możesz postawić jeszcze serwer FTP (na przykład ProFTPd) i/lub serwer plików i drukarek Samba, aby udostępniać pliki w sieci.

Pozdrawiam!

Poczytaj o sbs.

Novell to producent oprogramowania sieciowego, więc sprawdź czy tam jest zainstalowany system operacyjny SUSE, np. SUSE Linux Enterprise Server lub Desktop (w skrócie SLES/SLED) czy może OpenSUSE albo NetWare. Co do routera, to nie ma on wbudowanego Access Pointa? Jeśli nie, to masz jakiś Access Point?

Pozdrawiam!

Z NetWare, niestety, nigdy nie miałem do czynienia, więc nie poradzę jak go skonfigurować. Natomiast Access Point to, a zresztą co się będę produkował, jak ktoś już to zrobił za mnie :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Access_point :slight_smile:

Pozdrawiam!

Na miejscu twojego pracodawcy wywaliłbym cię z pracy, albo przeniósł na mniej odpowiedzialne stanowisko.

Temat dnia: administrator sieci nie wiedzący co to ap.

ps wybacz musiałem cię wyśmiać ;p

read

Nie, Access Ponit ma rozsyłać sygnał i do niego będą podłączać się klienci (klienci, w sensie komputery, korzystające z usługi dostępu do sieci bezprzewodowej).

Pozdrawiam!

Komputer nawiązał połączenie z routerem w ogóle?

Pozdrawiam!

Nie o kable mi chodziło, tylko czy komputer nawiązał w ogóle łączność bezprzewodową/przewodową lub jakąkolwiek, nawet ograniczoną, to widać przecież czy we właściwościach połączenia czy po ikonce dwóch komputerków w obszarze powiadomień (ang. tray).

Lub sprawdź poleceniem ipconfig /all.

Pozdrawiam!

No to dobra, serwer jest podpięty do switcha i laptop też, w takim wypadku serwer staje się również routerem, więc czy serwer przypisuje adresy z DHCP? Jeśli już się z tym uporasz, to zostaje Ci jeszcze aktywacja routingu i udostępnianie połączenia w sieci ale że z NetWare nie miałem nigdy do czynienia, to już musisz sobie radzić sam :slight_smile:

Pozdrawiam!

tak będzie działać ale z uruchomieniem reszty to poszukaj kogoś kto się na tym zna po przy konfiguracji serwera polegniesz…

tu masz hasła domyślne do routerów (naciskasz w routerze ok 40 sek przycisk reset w celu przywrócenia ustawień fabrycznych )

http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html

Może nie podałeś adresu bramy? Adres bramy, to adres IP urządzenia, które udostępnia wyjście do sieci WAN, czyli wyjście na świat (internet). Urządzeniem tym może być albo router albo serwer, a może być tak, że router dla serwera jest bramą, a brama dla twojego komputera to serwer.

Na pewno nie WEP, w dzisiejszych czasach to żadne zabezpieczenie, do złamania w max. 10 minut. WPA też odradzam, chyba że router lub karta sieciowa nie wspiera WPA2 lub algorytmu szyfrowania AES. Obecnie najlepszym wyjściem jest WPA2 z algorytmem szyfrowania AES.

Pozdrawiam!

Ale pytanie teraz jaki to jest rodzaj łącza od TP, bo wątpię, aby to była Neostrada?

Pozdrawiam!

Noestrada to łącze adsl, więc prawdopodobnie masz ISDN lub coś podobnego, więc musisz szukać jakiejś skrzynki i tam powinno wszystko być. Nie ma żadnego modemu gdzieś na wierchu?

Pozdrawiam!