Jak jest w technikum informatycznym?


(Poohpiotrek) #1

Witam!

Kończę trzecią klasę gimnazjum i wybieram się na technikum informatyczne. Jak tam jest i czy sobie dam radę? Bardzo lubię informatykę. Szkoła do której się wybieram to ZS-Lubaczów oferują certyfikaty: ECDL, IT Essentials, CISCO CCNA Discovery, CISCO CCNA Security.


(Exorimor) #2

Nie znam akurat tej szkoły ale cóż… ja chodzę do technikum informatycznego i jest spox :wink: Poza tym jak ukończysz technikum masz wyuczony fach ;p


(Kpc21) #3

Myślę że o ile ECDL niewiele ci da (to certyfikat potwierdzający umiejętność obsługi komputera wraz z podstawowym oprogramowaniem biurowym - i nic więcej), to wszystkim od CISCO warto się zainteresować.


(roobal) #4

Dokładnie, choć CCNA Discovery to taki ECDL, tzn. Discovery uczy od podstaw czym jest komputer, z czego się składa, jak się instaluje system i uczy podstaw sieci. Zaś Exploration uczy od początku do końca podstaw sieci i obsługi sprzętu Cisco. Discovery jest dobre dla osób, które praktycznie nie posiadają kompletnie żadnej wiedzy związanej z komputerami, dla osób, które mają już podstawy, a chcą się dokształcić, tylko Exploration. No ale jeśli szkoła oferuje tylko ścieżkę Discovery, no to za wielkiego wyboru nie ma i lepsze to, niż nic.