Jak jest widoczny 8 rdzeniowy procesor

…w Windows Seven czy będzie tylko 3ghz napisane czy odrazu ile maja razem ?? Bo umnie widać tylko 3.1gbz a mam 8 rdzeniowy czy trzeba coś odblokować ?? Ustawić itp ??Piszcie!!

A jakiego masz procka ? Jak ktoś kiedy powiedział “Te GHz nie grają roli, teraz liczą się rdzenie. A tutaj jest ich MASA !” Tak

Miłosz z Hyper’a opisał pewnego procka :smiley:

Taki AMD FX-8120 Black Edition 8-Core Bulldozer (8x 3.1GHz) Turbo Core: 4.0GHz

Razem? No to cię od razu wyprowadzę z popularnego błędu, że przy wielu rdzeniach GHz się sumują. 2 rdzenie oznaczają tyle, że procesor może wykonywać 2 zadania asynchronicznie a nie kolejkując sobie. Aha no i nie musisz nic odblokowywać, wszystko od razu działa.

Razem mają tyle samo co osobno - częstotliwości nigdy nie mnoży się razy ilość rdzeni. Niezależnie ile rdzeni ma procesor o częstotliwości np. 3 GHz, zawsze będzie miał 3GHz.

No bo ja myślałem że powinny się zsumować w Windows 7 HP a widać tylko 3ghz więc nie wiem czy jest ok czy też nie.

D-r-a-g-o-n , jeśli masz 3GHz’owy procesor ośmiordzeniowy, to masz dokładnie 3GHz. Częstotliwości z poszczególnych rdzeni się nie sumuje. Jest to dość częsty błąd.

1 samochodem jedziesz 100km/h, dwoma też jedziesz 100km/h. Jeśli każdy z tych dwóch jedzie te 100km/h, to nie dodajesz (100+100 = jadą 200km/h).

Mogą za to przewieźć więcej ładunku.

Ilość rdzeni można też zobaczyć w menedżerze zadań windows a taktowanie procesora się nie sumuje tak naprawdę ale ten procesor ma niską wydajność.

Tjaaaaaa…

GHz dalej się liczą ale nie tak jak ilość rdzeni. Technologia użyta w procesorze w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie.

@ sunbeam96

W porównaniu tych 8 rdzeni do 4 Intela to może AMD ma trochę większy wynik.

SeBiX99 , co nie zmienia faktu, że nadal jest to bardzo wydajny procesor.

Ale my tu piszemy o całości czy o jednym rdzeniu?

O całości…

Tak całość to jest wydajna gdy np.: defragmentujesz,skanujesz itp. i każde zadanie ustawisz na 1 rdzeń tzn. każde używa 1 rdzeń ale gdy mówimy o 1 rdzeniu to ten układ się nie nadaje amd stworzyło układy do FX po to aby miały razem dużą moc. I AMD tworzy procesory bardziej do gier.