Jak jest z ceną minimalna na allegro?

Witam! Licytuję telefon na allegro(nie zbyt tam wszystko ogarniam) i była wystawiona cena 300, ja zalicytowałem 340 lecz nie wyświetla się że cena minimalna jest osiągnięta i że moja aktualna oferta to 305zł.

  1. Czyli jeśli aukcja się skończy z taką ceną to telefon nie będzie kupiony?

  2. Jeśli ktoś będzie przebijał to wtedy allegro automatycznie będzie przebijalo do mojej oferty - 340zł?

  3. Czy skoro podałem 340zł i cena minimalna jest nieosiągnięta to znaczy że teraz nie ma opcji żeby aukcja była wiążąca?

jak dasz kwotę równą lub wyższą od ceny minimalnej, wtedy zostanie ustawiona jako “zalicytowana” i dopiero wtedy aukcja będzie wiążąca.

ten kto wystawia ma cenę minimalną np. 420 zł jeżeli nie przebijesz tej ceny to nie kupisz go, lepiej poszukaj podobnego telefonu tzw. kup teraz :smiley:

1.Nie będzie kupiony.

  1. Tak.

  2. Tak. Ale możesz podbijając dalej i sam dojść do ceny minimalnej, nie potrzebujesz żeby ktoś podbijał twoją ofertę. Przykładowo ja mam ustawione na 350zł a ty dałeś 340zł to cena minimalna nie została osiągnięta, ale jak ty trafisz w moje 350zł to jest osiągnięta i wtedy nawet jak nikt już nie zalicytuje towar jest twój.

Aha dzięki bardzo za oferty! Czyli jeśli jest teraz 305zł po tym jak dałem 340 i pisze że nie osiagnięto ceny minimalnej, to znaczy że 340 to było za mało i jeśli teraz nie będę podbijał ceny to nie zakupię tego telefonu tak?

Tak.

trzeba dalej licytować, ale czy się opłaci lepiej sprawdzić =D>

Można, też zapytać sprzedajacego? Może odpowie.

Zwłaszcza, że aukcje z cenami minimalnymi nie należą do lubianych.

oczywiście może napisać na pw za jaką cenę sprzeda wtedy kończy aukcję i telefon jest twój