Jak jest zasilane usb


(klonmarcin) #1

witam, jak na płycie głównej MSI KT4AV jest zorganizowane zasilanie portów usb? czy każdy port ma osobne zasilanie czy np. zasilanie dzielone na 2 porty, czy można podłączyć modem adsl do adaptera usb, który jest wpięty do płyty głównej?

bardzo proszę o pomoc.


(adam749) #2

Każdy port jest zasilany jednakowo i jest to napięcie 5V.

Podczas pracy kompa w każdym porcie jest prąd.


(klonmarcin) #3

czyli każdy port jest zasilany osobno i jak np. w jednym jest mysz a w drugim modem to nie będzie żadnych problemów?


(Pan Ziombl) #4

nie będzie


(Darth ReX) #5

A (jeśli można zapytać) co ma do rzeczy podłączenie modemu i myszy do USB?


(klonmarcin) #6

jeśli zasilanie portów byłoby dzielone na dwa porty to wtedy mysz zabiera część zasilania na jednym porcie a modem potrzebuje równe 500 mA, które to byłoby zmniejszone przez działającą mysz, gdyby zasilanie było dzielone. :slight_smile:


(Darth ReX) #7

Eeeeeeeeeeeee tam, nie prawda. Przecież przez hub usb można podpiąć 4 lub nawet więcej urządzeń do jednego portu USB i jakoś problemu z ich zasileniem nie ma.


(Shadowk) #8

Najprościej będzie jak sam sprawdzisz. W menedżerze urządzeń, Kontrolery USB, Hub USB zakładka zasilanie.


(Jacek Bydgoszcz) #9

Każdy port USB można obciążyć maksymalnie 500mA,podłączenie np. 4 portowego huba nie spowoduje,że ten sam port można obciążyć 2000mA,inna sprawa jeżeli hub ma dodatkowy zasilacz.Wracając do pytania każdy port USB ma swoje niezależne zasilanie.


(Alladynek) #10

W Komputerze każdy port ma osobne zasilanie i każdy można obciążyć max 500 mA. Więc jak masz 8 portów to możesz je maksymalnie obciążyć 4 A (po 500 mA każdy) - chyba, że zasilacz kiepski z czarnej listy.

Problem jest przy Hubach (PASYWNYCH), które napięcie pobierają z portu komputera, więc nawet jak będzie miał 10 portów to maks całkowite obciążenie Huba to 500 mA. Jak obciążysz w takim Hubie 1 port na maksa 500 mA to na innym praktycznie nie będziesz miał możliwości zasilania innych urządzeń. Najczęściej kończy się to zwiechą Huba. Natomiast sprawa się poprawia przy Hubach (AKTYWNYCH). Taki ma własne zasilanie i nie pobiera prądu z kompa. I wtedy każdy jego port można obciążyć po 500 mA (chyba, że ma słaby zasilacz to wtedy maksymalna moc jest ograniczona zasilaczem). Ale bardzo rzadko się zdarza by było więcej niż 2-3 urządzenia które potrzebują po 500 mA. (rzadko kto korzysta z drukarki przenośnej która ma 2 wtyczki USB i z obu pobiera max obciążenie, a tylko z 1 portu korzysta do komunikacji z kompem + skaner + modem)


(klonmarcin) #11

dzięki za pomoc :slight_smile: