Jak kompresowac w 7zip

mam problem mam folder w nim 20 zdjec(około 20Mb) i chce to skompresowac by mialo mniej wlaczylem doodaj do archiwum poziom ultra i po kompresji plik nadal mial około 20mb co trzeba zrobic by skopresowalało sie lepiej (wersja programu ze stronki dobreprogramy.pl )

Spróbuj zwiększyć kompresje.

poziom kompresji ultra najwiekszy jaki jest a nie daje efektu

To spróbuj rarem. Albo zipem.

winrar zmniejszył pojemnosc o 0,1 czyli prawie nic

A zipem próbowałeś?

mysle ze problem nie tkwi w jakim programie i chyba 7zip to chyba zip hehe

Nie, zip to zastrzeżony format kompresji natomiast 7zip to jego wolna odmiana.

zipem z 20Mb na 19,9Mb

To ja już nie wiem jak 7zip nie pomaga, najwyższą kompresje ma 7z…

Zdjęcia same w sobie są w pewien sposób skompresowane (jak większość plików audio/video).

W większości przypadków kompresja plików multimedialnych kończy się tak jak w u Ciebie.

Nie ma co próbować, nie skompresujesz tego dużo więcej niż Ci się udało np. zipem.

Spróbuj tym programikiem - KGB Archiver 1.2.1.24

W jakim formacie są zdjęcia. Jeżeli np. jpg to już mogą być mocno skompresowane.

Może zdjęcia same w sobie zapisane zostały w formacie który poddał je pewnej kompresji i dużo mniej z tego nie wyciągniesz.

jpg świeżo zgrane z aparatu … czytalem o tym ze mp3 sa juz mocno skompresowane jak jpg tez to nie ma co dalej probowac

W aparacie pewnie masz do ustawienia stopień kompresji robionych zdjęć.

Zdjęcia .jpg nie ulegają takiej kompresji. Inaczej jest w przypadku zdjęć bitmapowych .bmp czy dokumentów Microsoft Word.

Możesz jedynie trochę zmniejszyć rozdzielczość zdjęć .jpg programem XnView i wtedy ich rozmiar na dysku będzie o wiele mniejszy.

Możesz próbować programami typu KGB Archiver/WinUha, ale wątpię że da radę upakować mniej niż jest obecnie.

spróbuj programem WinUHA. Powinien sobie poradzić. Sądzę, że spakuje do 12-15 MB.

www.klaimsoft.com/winuha/