Jak konwertować filmy na stary telewizor

Witam.

 

Posiadam telewizor Philips 32 cale, kineskopowy, 16:9 i DVD też Philips które obsługuje niestety tylko płyty DVD i DviX i XviD. I załóżmy, że mam film w formacie MP4 w rozdzielczości Full HD. W jaki sposób go przekonwertować, by jakość na telewizorze była jak najlepsza? Do tej pory za pomocą Free Studio konwertowałem film do DVD ale wtedy strasznie obniża mi rozdzielczość (z 1920x1080 do 720x576). Wygląda to dobrze, powiedziałbym że bardzo dobrze, ale czy jest jakiś sposób, by przekonwertować taki film tak, by wyglądał jeszcze lepiej? Czy jakbym miał DVD obsługujące mp4 w wysokiej rozdzielczości to jakość byłaby lepsza? DVD jest podłączone eurozłączem, bo innego wejścia telewizor nie ma.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady :slight_smile:

Wątpię, żeby odtwarzacz DVD odtworzył większą rozdzielczość, niż maksymalna rozdzielczość dla standardu DVD.

Zresztą, po złączu SCART i tak nie przesłałbyś obrazu o wyższej rozdzielczości (może odpowiednia konfiguracja złącza pozwoliłaby na to, ale to raczej w nowych urządzeniach wspierających rozdzielczości HD)

O ile ten Twój TV to nie jest jakiś mega wypas, to te 720x576 jest standardową rozdzielczością dla standardu PAL. Jeżeli nie ma wejścia cyfrowego, to prawdopodobnie i tak nie wyświetli więcej.

Jeśli to kineskopowy telewizor, to sam nie ma on wyższej rozdzielczości. Kineskopowych telewizorów FullHD było na rynku (w ogóle kiedykolwiek) kilka sztuk.

To wiem :slight_smile: Ale czy bardziej opłaca mi się konwerować Full HD na DVD PAL czy np. do DViX albo kupić lepsze DVD z obsługą MP4 i odtwarzać filmy bez konwersji? I tak wydaje mi się że taki przekonwertowany film ma lepszą jakość od “kupnego” DVD.

 

Szkoda że nie ma używanych płaskich TV Full HD do 500 zł…

Kiepsko szukasz: http://allegro.pl/tv-23-6-full-hd-led-dvb-t-c-s2-cl-slot-dvd-12volt-i6325025204.html 

http://allegro.pl/tv-lcd-philips-32-32pfl5624-gwarancja-i6280184483.html
… a to tylko z działu TV na aledrogo, możessz jeszcze poszukać w monitorach (jeżeli tuner jest zbędny lub znajdziesz combo) i na innych gumowych drzewach czy olx

 

Albo zainteresuj się pudełkiem… tzw TV BOX

tylko nie kupuj najtańszych, min 2GB RAM i zwróć uwagę na złącza bo niestety większość ma HDMI.

Wydaje mi się, że przy konwersji np. do DivX można wybrać pożądaną jakość.

 

Myślę że DivX zajmie mniej miejsca niż DVD, a jakością nie musi (choć może) być gorszy.

Musi być gorszy, chociaż możesz tego niezauważyć, DivX jest stratną metodą kompresji.