Jak konwertować filmy nie tracąc na jakości

Witam.

Ostatnio zacząłem nagrywać filmy na serwis YT nagrywam programem Bandicam program nagrywa w super jakości (HD) lecz 10 minutowy film zajmuje 400-600Mb więc trochę dużo gdy konwertuje go programem Any Video Converter zajmuje on potem zaledwie 40Mb lecz jakość jest okropna ;/ niby na filmie jest HD ale i tak jakość do bani czy macie jakiś program który konwertuje filmy ale nie tracą one wtedy jakości byłbym wdzięczny

Pozdrawiam.

Zmień kodek, bitrate. Używaj wyższej jakości podczas konwersji stratnym kodekiem. Nie istnieje coś takiego jak konwersja bez utraty jakości ze zmianą wagi pliku o około 80%.

Praktycznie każdy współczesny konwerter radzi sobie z drastyczną kompresją surowego materiału przy niemal niezauważalnej utracie jakości. Kluczem jest konfiguracja. Najwydajniejszym z powszechnych enkoderów jest x264 (ale nie wynalazki pokroju x264vfw - kłopoty z kompatybilnością). Zakoduj (w dwóch przebiegach) paręnaście sekund przy bitrate ok. 1000 a potem odpowiednio zwiększaj/zmniejszaj o 100-200 do czasu znalezienia odpowiedniej wartości dla danego współczynnika waga/jakość. Możesz też spróbować pobawić się kodowaniem na profilu CRF. Analogicznie - współczynnik ok 18 i o 1-2 w górę/dół.

Ja ostatnio też zacząłem się bawić w podobne rzeczy testowałem taki program Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter - okazał się bardzo jak dla mnie wydajny i dosyć szybki (używam go na laptopie). Zakupiłem na niego licencje za 30 euro, zakupiłem go ze względu na moją nagrywarkę do konsoli która wypluwa pliki AVI a inny program którym lepie te wszystkie filmiki nie akceptuje avi.

Przerabiam więc plik avi na H264 AVC MPEG-4 (.mp4). Później dodaje w innym programie jakieś filtry (wyostrzenie,kolory itp) i renderuje do wmv a to wszystko ze względu na Battlefielda 3 nie za ładna grafika jest na PS3. Więc trzeba stosować takie zabiegi. Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda filmik z gry po tym zabiegu.

Jeżeli chcesz wrzucę Ci próbkę filmu po samym przerobieniu na *mp4.

Frankfurterium Ustawiłem tak jak mówiłeś dam znać jak skończy się kompresować :wink: