Jak konwertować filmy nie tracąc na jakości


(Maciek Szczerba) #1

Witam.

Ostatnio zacząłem nagrywać filmy na serwis YT nagrywam programem Bandicam program nagrywa w super jakości (HD) lecz 10 minutowy film zajmuje 400-600Mb więc trochę dużo gdy konwertuje go programem Any Video Converter zajmuje on potem zaledwie 40Mb lecz jakość jest okropna ;/ niby na filmie jest HD ale i tak jakość do bani czy macie jakiś program który konwertuje filmy ale nie tracą one wtedy jakości byłbym wdzięczny

Pozdrawiam.


(Dimm Dna) #2

Zmień kodek, bitrate. Używaj wyższej jakości podczas konwersji stratnym kodekiem. Nie istnieje coś takiego jak konwersja bez utraty jakości ze zmianą wagi pliku o około 80%.


(Frankfurterium) #3

Praktycznie każdy współczesny konwerter radzi sobie z drastyczną kompresją surowego materiału przy niemal niezauważalnej utracie jakości. Kluczem jest konfiguracja. Najwydajniejszym z powszechnych enkoderów jest x264 (ale nie wynalazki pokroju x264vfw - kłopoty z kompatybilnością). Zakoduj (w dwóch przebiegach) paręnaście sekund przy bitrate ok. 1000 a potem odpowiednio zwiększaj/zmniejszaj o 100-200 do czasu znalezienia odpowiedniej wartości dla danego współczynnika waga/jakość. Możesz też spróbować pobawić się kodowaniem na profilu CRF. Analogicznie - współczynnik ok 18 i o 1-2 w górę/dół.


(Ramirez1) #4

Ja ostatnio też zacząłem się bawić w podobne rzeczy testowałem taki program Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter - okazał się bardzo jak dla mnie wydajny i dosyć szybki (używam go na laptopie). Zakupiłem na niego licencje za 30 euro, zakupiłem go ze względu na moją nagrywarkę do konsoli która wypluwa pliki AVI a inny program którym lepie te wszystkie filmiki nie akceptuje avi.

Przerabiam więc plik avi na H264 AVC MPEG-4 (.mp4). Później dodaje w innym programie jakieś filtry (wyostrzenie,kolory itp) i renderuje do wmv a to wszystko ze względu na Battlefielda 3 nie za ładna grafika jest na PS3. Więc trzeba stosować takie zabiegi. Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda filmik z gry po tym zabiegu.

Jeżeli chcesz wrzucę Ci próbkę filmu po samym przerobieniu na *mp4.


(Maciek Szczerba) #5

Frankfurterium Ustawiłem tak jak mówiłeś dam znać jak skończy się kompresować :wink: