Jak kopiować i przesuwać warstwy?


(Modezor) #1

Witam.Zacznę typowo.To moje początki z Gimpem.Według tutka "Cattiusha" na You Tube chcę zrobić elipsę wyglądającą jak w 3D.Nakładam kolejne warstwy ,a jest ich 15 sposobem duplikowania.Każda warstwa ma być przesunięta o 1 px.Robię to wciskając M i strzałką do góry na każdą warstwę.Następnie PPM i wybieram "Alfa to selection" żeby mieć oznaczoną krawędź elipsy i tu się okazuje ,że wcale nie ma nałożonych warstw i nie są przesunięte o 1 pixel.Przeszukałem wiele informacji na ten temat ale nie ma konkretnego wyjaśnienia i dlatego na forum proszę o pomoc w temacie.Jak nałożyć kilkanaście jednakowych warstw np.zakolorowanej elipsy z przesunięciem o 1 pixel aby po nałożeniu na ostatnią warstwę innego koloru tworzyła jakby bryłę 3D.Konkretnie jak kolejno wykonywać czynności aby warstwy nałożyć i przesunąć o 1 pixel.Może to śmiesznie łatwe dla fachowców ale mnie to na początek bariera nie do przebycia i chociaż oglądam tutek setki razy nic mi nie wychodzi.Pomóżcie. Poniżej podaję link do tutorialu, w drugiej części, jak ma wyglądać ta elipsa,a z którą nie mogę sobie poradzić.Może ktoś pomoże?

http://www.gimpuj.info/rozne/screencast ... 904.0.html


(BenderBendingRodriguez) #2

O takie coś Ci chodzi?

http://www.packtpub.com/article/creatin ... ges-gimp-1


(Modezor) #3

Link który podałeś jest świetny dla bardziej wprawionych "gimpowców" ale mi chodzi o coś bardzo prostego ,wyłożonego w tutku Cattioushy na You Tube ,poniżej podaje link do drugiej części gdzie jest film. Jak dokładnie przesuwać warstwy o jeden pixel ,bo mi to nie wychodzi.

http://www.gimpuj.info/rozne/screencast ... 904.0.html


(BenderBendingRodriguez) #4

Z tego co widziałem to kopiował obiekt i w "zaznaczenie" była gdzieś opcja zmniejsz o X pikseli.


(Modezor) #5

Dzięki tobie znalazłem okienko w "zaznaczenia" ,u mnie "selekt" gdzie mam ustawione na 1 pixel.Z tym OK ale nadal nie duplikuje mi warstw.Na dole jest widoczne jak dodaję kolejne warstwy ale tych warstw w rzeczywistości nie ma.Czy jakieś złe ustawienie przezroczystości warstw?Sam nie wiem.I tu problem na samym początku.


#6

gabinet , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Modezor) #7