Jak korzystać z bazy w asp.net

Witam.

Jestem początkującym w tej kwestii. Do zrobienia mam projekt na zaliczenie. Ciut przerobiłem standardową stronę oferowaną przez Microsoft Visual Web Developer 2010 Express, dodałem bazę danych ale za cholerę nie wiem jak zrobić tak, żebym tą bazę mógł dowolnie edytować bezpośrednio z przeglądarki. Próbowałem dodawać kontrolkę SqlDataSource i GridView, niestety strona jak była pusta tak jest :frowning: może mnie ktoś nakierować jak to zrobić?

ByczY , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

I tak nikt nie odpowiada, można usunąć :frowning:

Nikt nie odpowiada ponieważ problem jest opisany zbyt ogólnikowo.

w przypadku asp.net i korzystania z bazy danych pojawia się pojęcie Bindingu z którym należy się zapoznać i w miarę możliwości zrozumieć jego działanie. Pisze w miarę możliwości ponieważ jest to stosunkowo skomplikowany mechanizm.

http://www.c-sharpcorner.com/uploadfile … n-Asp-Net/

Właśnie taki efekt chce uzyskać jak w linku wyżej. Chce żeby wyświetliła mi się tabelka która aktualnie jest pusta. Do tej tabelki chce mieć buttona który będzie mi dodawał wpisy do tej tabelki. Chce mieć możliwość edycji tych wpisów i możliwość usuwania ich.

I ponownie ciężko odpisać na twój post.

Ten post jest potwierdzeniem dobrej podpowiedzi, (podziękowaniem za link?). Czy dalszym ciągiem opisywania problemu. Proszę a bardziej jasny przekaz. To nie jest portal poetów i nikt nie będzie wczytywał się w między wiersze aby odgadnąć co autor miał na myśli.

Podany link powinien Ci wystarczyć do napisania tego o co zapytałeś na forum. Jak będziesz miał jakieś konkretny problem z kodem służę pomoc.

No ja nie wiem co jest nie jasne w moim przekazie. Dziękuje za pomoc. Wesprę się literaturą.