Jak korzystac z dwoch windowsow na jednym kompie?

Mam komputer z jednym dyskiem twardym SATA podzielonym na kilka partycji.

Zainstalowany jest na nim Windows XP Home pl. W tej chwili są utworzone profile.

Chciałbym dokupić drugi dysk i drugiego windowsa XP (a może vistę, jeszcze się nie zdecydowałem) i zainstalować na nim ten drugi system.

Wiem jak to zrobić bo juz kiedyś to robiłem. Tyle, że teraz chciałbym mieć oba systemy tak ustawione, żeby, zarówno jeden jak i drugi windows, nie widziały się wzajemnie ani nie widziały się również pod jednym (każdym) windowsem oba dyski.

Czy istnieje jakiś prosty sposób lub darmowe oprogramowanie którym można to zrobić?

Czy (o ile istnieje taki sposób muszę na nowo instalować działający poprawnie sytem?

W skrócie (jeśli zagmatwałem) zależy mi na tym żeby dwie osoby korzystały na jednym komputerze z dwóch dysków i dwóch windowsów nie mieszając sobie nawzajem.

Możesz spróbować tak:

Na nowym dysku instalujesz windows - wcześniej odczepiasz od taśmy stary.

Po zainstalowaniu windowsa na nowym dysku, podczepiasz oba do taśm. Pamiętaj o ustawieniu Master slave w przypadku dysków z interfejsem IDE.

W zależności kto będzie używał kompa, tak trzeba będzie zmienić bootowanie w biosie.

Może ktoś inny ma jakiś lepszy sposób.

Ten sposób znam, ale jest to kłopotliwe rozwiązanie. Szukam własnie tego “lepszego” sposobu