Jak "ktoś" wie z jakim adresem mój e-mail kontaktował się

najczęściej ? Jak to możliwe, czy to trojan powiązany z oprogramowaniem szpiegowskim ? na adres poczty wp.pl dostałem wiadomość od kogoś kto ma jakieś informacje na mój temat, tak to można interpretować. Mniejsza o to, ale totalnie zaskoczony byłem, gdy ta osoba wspomniała o adresie e-mail z którym najczęściej się kontaktowałem z innego konta i adresu poczty na wp.pl , ten na który dostałem wiadomośc od tego kogoś był powiązany z moim drugim - to znaczy oba odpowiednio były w kontaktach. przypuszczam,że na tej podstawie prześwietlił lub dokonał analizy serwerów i logów…

różnie.

  1. mogą to być mechanizmy śledzące odwiedzanych storn, np. FB

  2. przeglądałeś strony, będąc niewylogowanym z poczty (jeśli używasz poczty na pomocą strony)

  3. włam na pocztę (lub włam do jakiegoś serwisu i adres wyciekł)

  4. przypadek

  5. jakiś wirus/trojan itp.

żadne keyloggery nie wchodzą w rachubę, bo nikt nie miał dostępu do kompa. Tych adresów w kontaktach tez jest bez liku, więc skąd ktoś mógł wiedzieć który akurat jest mój. Jakby włamał sie na poczte, to pewnie ja już bym z niej nie mógł skorzystać… Jak się zabezpieczyć, skanowanie zadnych trojanów nie wykazuje. Kieydś miałem na starym kombie miałem trojana bodajze VXD i pamiętam,że nałożyło sie to z akcją osoby, która dostaął się na moje gg i wyczysciała archiwum rozmów z ta osobą. Tylko to.

Jak mogę ustalić ewentualną pryczynę takiej wiedzy tego kogoś ?