Jak kupić dobre mobo?

Czym należy kierować się przy kupnie płyty głównej. Na co zwracać uwagę. Wiem, że na sekcję zasilania ale nie wiem jak to sprawdzać. Co powinna mieć dobra, mocna płyta główna? Chcę kupić mobo pod x4 940. Polecane to ASROCK M3A780GXH, ASROCK AOD790GX/128M. Chciałbym się jeszcze trochę rozejrzeć i rozeznać samemu zanim podejmę decyzję.

Napisz co chcesz podłączyć pod ta mobo?

Ważne, aby była stabilna i dawała możliwość rozbudowy w przyszłości.

a) W przypadku Intel na socket 775 już żadnego nowego procka poza high-endowymi quadami nie wsadzisz. Zatem rozsądne wyjście to LGA 1366 - Intel Core i7.

b) A z kolei jak AMD to polecam pł. główną z AM3 (gdybyś się np. zdecydował na Phenoma II X4 955 BE to dodatkowo płyta musi mieć nowy bios, abyś mógł się pobawić AMD Overdrive 3.0 (np. BEMP)), z wysokim prawdopodobieństwem w przyszłości będziesz mógł tam wsadzić 6-rdzeniowca.

c) Obsługa pamięci DDR3 (to idzie w parze ze wspomnianą LGA 1366 oraz AM3).

A tu masz b. obszerny poradnik “Jak wybrać płytę główną?” - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -1981.html

Polecam!

Planuję do tego mobo zakupić x4 940. Ale to jeszcze nie jest ostateczny wybór. Na pewno będzie to procesor AMD.

Tak jak wyżej wspomniano, lepiej wybierz spośród modeli kompatybilnych z socketem am3.