Jak kupić dobrze XP?


(Musztarda Po Obiedzie3) #1

Chciałbym kupić WinXP na allegro i jest tam dużo ofert na wersję OEM. Jednak czy możliwe jest żeby tę wersję rzeczywiście legalnie sprzedać? Proszę o pomoc to dla mnie ważne

PS.: http://allegro.pl/nowy-oryginalny-nosni ... 05797.html czy to jest coś wartego uwagi?


(mawro2) #2

Nie pomogę w pierwszej części pytania ale co do aukcji w opisie jest napisane “OEM PL SP2 - sam nośnik bez licencji” czyli masz tylko płytę a żeby mieć legalny system musisz mieć licencję (naklejka z kluczem nie użytym chyba że z wersji box) jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.


(p19koz) #3

W przedstawionej licytacji masz do kupienia jedynie nośnik i jeżeli nie posiadasz naklejki na obudowie z kluczem to jest dla Ciebie bezużyteczne. Z resztą pisze jak wół:

Tu masz legalny, ale siłą rzeczy droższy:

http://allegro.pl/windows-xp-home-editi … 96463.html


(eddie71) #4

Jest to nośnik bez licencji.

Jeżeli masz komputer z naklejka licencyjną na Win XP Home OEM to przy instalacji tej płyty musisz wpisać własny klucz licencyjny,który masz na naklejce na obudowie.

Jeżeli podczas instalacji nie było prośby o wpisanie klucza to musisz go podmienić za pomocą małego narzędzia “Key Update Tool” firmy Microsoft.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=50346&clcid=0x409


(Musztarda Po Obiedzie3) #5

dzięki. Czyli jeszcze się upewnię: jeśli kupię ten co mi podaliście i go zainstaluje to będę miał ale już np. drugi raz na żadnym komputerze nie będzie go można zainstalować?

Dodane 10.11.2012 (So) 18:49

aha i jeszcze jedno bo nie rozumiem czegoś: jeśli mają wersję OEM to czy oni używali go bo to jest podobno licencja na jeden komputer?


(p19koz) #6

W licytacji podanej przeze mnie windows jest dołączony do pamięci. Klucz nie był używany. Wydaję mi się, że bezpiecznie możesz kupić.

Co do pierwszego pytania: tak 1 Windows XP OEM 1 komputer


(Kontakt) #7

uważaj na aukcjach, kiedyś weryfikowaliśmy po zdjęciach zgodność atrybutów legalności - około 8na10 aukcji zawierały piraty… moim zdaniem cięzko będzie kupić w pełni legalny system, bo nawet jeśli będzie miał wszystkie atrybuty to nie sprawdzisz czy klucz nie był wcześniej aktywowany