Jak kupić kartę graficzną?

Witam posiadam taki komputer
Specyfikacja techniczna:

Karta graficzna: NVIDIA GTX 760 2GB

Procesor: Ryzen 3200G

RAM: 2X4GB CORSAIR VEGNECE 3000mhz CL16

Dyski: PNY 240gb SSD sata 2,5

Zasilacz: Silentium pc elementum L2 550w

Płyta główna: Asus PRIME A320M-A

I chciałbym sprzedać tą kartę i kupić GTX 1060 3GB na OLX I pytanie brzmi jak kupić ją tak by nie zostać oszukanym pytanie może się wydawać głupie a ja naprawdę potrzebuję w tym temacie pomocy

Jeśli szukasz kart przetyranych kryptowalutami to aukcje internetowe są idealnym na to miejscem. :wink:

Wersja 3GB nie była raczej używana do kopania, chyba że przez szaleńca. Co zrobić? Zachować rozsądek.

Kup od firmy która ma dobre opinie, w razie problemów masz opcje zwrotu konsumenckiego czy rękojmi.
W przypadku zakupu od osoby prywatnej nie masz żadnej ochrony.

Nie kupuj przez OLX. Kup na allegro. Umów się ze sprzedawcą lokalnym, na gwarancje rozruchową etc.
Zobacz: Karta graficzna EVGA GTX 1060 3GB | Łódź | Ogłoszenie na Allegro Lokalnie

Witaj, niezależnie czy kupisz kartę na Olx, czy z Allegro, nie otrzymasz gwarancji, że jak karta padnie za dwa tygodnie, to ktoś odda Ci kasę, więc nie odrzucałbym prywatnych sprzedawców z Olx, gdzie ogłoszenie karty jest darmowe i obniża cenę, bo na allegro jest płatne. Trzeba kupować za pobraniem, aby nie przelewać gotówki w tym zaliczek na wysyłkę przed otrzymaniem produktu, bo wtedy jest bezpieczniej.
Jeśli karta ma służyć do wymagających gier, to lepiej brać wersję z 6GB pamięci.
Możesz też poszukać uzywki GTX-a 1660Ti.

Ziomek mam 8 ramu i ryzena 3 a ty mówisz mi o gtx 1660 Ti? Nie rozumiem
Ogólnie temat można zamknąć już

Jak masz dać 400-500 stów za kartę 1060 z 3GB pamięci, która jest naprawdę przeciętna, to chyba lepiej dopłacić te 200zł i wziąć gtx-a 1660Ti , lub 1060-tkę 6GB. 1660Ti ma podobne jak 1060 6gb parametry, tylko została wykonana w trochę nowszej technologi.

Znajdź
Jedną
GTX 1660Ti
Za
700zł

Mam pytanie czy allegro lokalne odpowiada z auszkadzona np kartę graficzną ?

Uszkodzoną w transporcie?

Odpowiada sprzedawca, w praktyce na tyle, na ile kupujący jest w stanie tę odpowiedzialność wyegzekwować. Allegro - jako operator platformy za sprzedawany przedmiot nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

A olx odpowiada za uszkodzona kartę przez sprzedawcę a w opisie będzie że działa 100%?

Druga sprawa tak jak pisałem mam 8 ramu i ryzena 3200g i sprzedałem swoją aktualna kartę aktualnie posiadam 600zl i chce się wziasc za ten komputer i czy gtx 1060 6gb pogra z tym prockiem i 8 ramu ?

A druga opcja to kupienie gtxa 960 4gb za 350zl uzywanego i do tego od razu ram 16gb chociaż wolałbym maxymalna kartę jaka mogę kupić czyli jesy to 1060 6gb

OLX odpowiada tak samo jak odpowiada Pan Jezus :wink: Tylko różnica jest taka, że jeżeli płacisz przez OLX, to masz dobę po odbiorze towaru, na złożenie reklamacji do OLX i wtedy OLX wstrzymuje przekazanie wpłaty do sprzedawcy na 30 dni.

Ryzen 3200G pogra z gtx 1060. GTX 960 też pogra.

Tak, bo to zdecydowanie lepsza opcja pod bardziej wymagające od ilości pamięci v-ram gry niż karty z 3-4gb pamięci. R3 ma cztery rdzenie, to przy karcie z 6gb pamięci nie powinno być jakichś mega spadków fps.

dzieki tobie zdecydowalem sie na gtxa 6gb i juz go planuje budzet to 600zl jaki model polecacie bo na olx narazie nie ma zadnego gaming x na allegro jest gaming x za 650 a mam zamiar kupic jutro karte