Jak łączyć tekstury różnego koloru w GIMPie/CSie?

Tworzę tekstury o wysokiej rozdzielczości jednak udaję mi się tylko wtedy jeżeli łącze tekstury tego samego koloru bądź podobnego.

Pytanie moje brzmi. Jak połączyć dwie tekstury innego koloru tak aby miały jednolity kolor. Pokaże przykład takich tekstur

85140782775627928565.jpg

Zarówno screen po lewej i po prawej mają różne kolory ziemi. Chcę np skałę wziąć z screenu po lewej a ziemie ze screenu po prawej. Nie jestem zbyt doświadczony w GIMPie dopiero zaczynam i przydałoby mi się to. Tekstury są wysokiej rozdzielczości i w przybliżeniu będzie widać nie dociągnięcia dlatego proszę o pomoc. Jak połączyć tekstury w taki sposób

Ja to bym jednemu screenie zmienił kolor przybliżony do koloru drugiego. W Gimpie nie wiem jak jest (chyba: Narzędzia/Narzędzia obrazu/Balans kolorów.)ale w PS obraz/dopasowania/balans kolorów i łączysz dwie tekstury w jedną za pomocą pędzla korygującego.

Ok spróbuję i dam znać za jakiś czas jak mi to wyszło. To da na pewno porządany efekt ?

Dodane 24.05.2011 (Wt) 12:37

A gdzie ten cały pędzel korygujący jest ?

pędzel korygujący: http://photoshop-porady.blogspot.com/2009/10/jak-uzywac-pedzla-korygujacego-w.html

W CS CTRL+U i dopasowujesz kolorystykę, ew, zmieniasz wszystko na mono i dopasowujesz poziomy, a potem kolorujesz.