Jak legalnie przejść na wersje 64Bit

Witam mam jeden problem,Posiadam laptopa Acer i na nim Vistę HP 32Bity. Posiadam 4GB Ram lecz korzysta on jedynie z 2,4Ram

Chciałbym przejść na wersje 64Bity wtedy będę miał używane całe 4GB lecz nie wiem jak to zrobić by nie mieć pirackiej wersji na laptopie.(Nie kupie wersji 64bit.)

A może da się aktywować wersje 64 moim kluczem z pod laptopa Moja wersja to OEM, Lub aktywować win 7 moim kluczem.

Proszę o porady.

Najrozsądniej dla Ciebie będzie Upgrade

http://allegro.pl/item1185422607_window … s_vip.html

PS. Vista 32 bitowy powinien wykorzystywać ok. 3,5 GB RAM.

Pozdrawiam.

Klucz z wersji 32bit nie będzie pasował do 64bit. Co najwyżej mógłbyś skorzystać z uaktualnienia Visty do Windows 7 32bit o ile jest to jeszcze dostępne.

To moze znasz wytłumaczenie czemu zużywa 2,4? Karta Graficzna zajmuje 512MB

Do poczytania: http://www.dobreprogramy.pl/Nosniki-CD-oraz-DVD-bit-z-Vista-do-zamowienia,Aktualnosc,5429.html#komentarz

A tu link do zamówienia: http://www.microsoft.com/windowsvista/1033/ordermedia/default.mspx

“kluczu do 32bit będzie działał na 64bit i wszystko będzie zgodnie z prawem (zapis w umowie licencyjnej do tego zezwala), ale pod warunkiem, że będę używał i miał zainstalowany tylko jeden system”

Jedyna legalna droga to zakup takiej wersji.

Zainstalowanie wersji x64 na kluczu x32 nie jest legalne choć jest możliwe i taki system nawet aktywuje się.

@Spectator

a który punkt w EULA Windows Vista/7 OEM tego zabrania??

A kolega nowy505 najłatwiej sobie pożyczyć od kolegi płytkę z WIndowsem Vista x64 HP i zainstalować z kluczem z naklejki na Twoim komputerze - aby było legalnie musisz usunąć wersję 32 bitową którą masz teraz zainstalowaną - jak słusznie zauważył jasiu87 nie można mieć ich zainstalowanych jednocześnie na tym samym kluczu.

:slight_smile:

@nowy505

http://allegro.pl/item1193973237_window … sylka.html

Pozdrawiam.

Chylę czoła i bardzo przepraszam użytkownika Breitner za zmuszenie go do zmarnowania czasu na napisanie tych bardzo użytecznych i pomagających autorowi tematu postów.

nowy505 , faktycznie wprowadziłem Cię w błąd opierając swoją wypowiedź na tym temacie. Poczytałem trochę i wychodzi na to, że możesz użyć klucza z wersji 32-bitowej do instalacji wersji 64-bitowej, ale musisz zamówić nośnik od Microsoftu. Nie możesz sobie po prostu ściągnąć wersji 64-bit.

Stronę do zamówienia wersji 64-bitowej podał już jasiu87.

Co do Windows 7 jeśli masz w miarę nowego lapka to mógłbyś skorzystać z akcji aktualizacji Visty na Windows 7 o ile MS prowadzi jeszcze tą akcję. Koszt takiego uaktualnienia to ok 17 euro.

Jak już użytkownik Triniti888 powiedział najlepszą opcją jest kupno wersji 64 bitowej bądź uaktualnienia z czego to 2 powinno być tańsze.Po uaktualnieniu musisz zrobić back-up co jest czasochłonne. Jak wkradną się wirusy będziesz musiał zrobić formata i przywrócić kopie zapasową tamtego ( jeżeli nie będzie możliwa naprawa wersji aktualnie znajdującej się na dysku, jeżeli będzie taka możliwość zawsze jak ma się kopie zapasową można przywrócić system do stanu w którym kopia była wykonana) co wg mnie jest trochę czasochłonne i lekko denerwujące jeżeli ktoś nie ma cierpliwości, dlatego też ja wolałbym kupić 64 bitową wersje systemu i dlatego polecam to rozwiązanie.

Teraz przejdę do 2 części wypowiedzi:

Tyczy się to Breitner i nowy505 jeżeli nic nie masz do powiedzenia w temacie tylko chcesz sobie pospamować to zapraszam na samosie bo tutaj każdy chce mieć poważne konkretne odpowiedzi a nie gadanie o dupie Maryny. Jak nie wnosicie nic do tematu to prawy górny róg (Windows) bądź lewy górny róg (Linux) naciśnijcie sobie X i do widzienia. Tyle miałem do powiedzenia. Pozdrawiam damianc4.

Tutaj jest to dokładnie wyjaśnione http://forum.hotfix.pl/systemy-operacyjne/zamiana-visty-w-wersji-32-bit-na-64-bit-t1719.html

Informacja pochodzi wprost od supportu MS więc jest wiarygodna i myślę że jasno mówi co w tej kwestii jest legalne a co nie.

@winnuxx - dwie sprawy - OEM w laptopie (pre-aktywowany) to nie do końca to samo co OEM - nazwijmy go sklepowy. Druga zaś sprawa - to co opisujesz było możliwe w przypadku Visty, kiedy MS silnie promował wersję 64 bit. W przypadku Windows 7 opisana “operacja” nie jest już możliwa.

Reasumując: Skoro nowy505 nie kupi systemu 64 bit - to innego legalnego sposobu “migracji” nie ma.