Jak lepiej kupić ram 2x2 gb czy 4x1 gb?

Jak w temacie zakładają, że nie będę więcej dokładał (bo do tego czasu ddr2 zostanie przepchnięte na dalszy plan przez ddr3).

Lepiej kupić 4 kości 1066 mhz po 1gb czy też 2 kości 1066 mhz po 2 gb ?

odczuje jakąś różnice w wydajności czy też działaniu ?

Witam!

Moim zdaniem lepiej kupić 2x2GB - mniej kości mniejsza awaryjność, mniej problemów (przynajmniej w teorii).

To moje sybiektywne odczucie, ale własnie wczoraj zamówiłem 2x2GB 1066 OCZ Reaper HPC i jutro je odbieram.

Oczywiście, że lepiej 2x2Gb.

Moim zdaniem też lepiej wziąć 2x2GB z podobnych powodów jakie podał Remix.

Różnicy w wydajności nie zauważysz.

Vendor43 dobrze pisze, 2x2GB będzie rozsądniejszym wyjściem, a różnica wydajności związana z częstotliwością będzie symboliczna, choć pomoże w oc procesora.

Na Twoim miejscu brałbym Kingmax 2GB 1066 MHz CL5 x2 / Patriot 2x2GB llk 800MHz CL4 / A-Data 2x2GB Vitesta 800MHz CL4

Lepiej jest kupić 2 x 2 GB, gdyż najprawdopodobniej przy 4 slotach zostaną ci wtedy jeszcze 2 wolne. Za jakiś czas będziesz mógł dołożyć kolejne 2 x 2 GB ( nie wiem po co ), mieć 8 GB RAM i na tym koniec…

no to teraz zostaje marka. doradzano mi a-daty bo tanie i dobre podobno no i jest 4gb 1066 mhz. Wolał bym jednak GoodRamy bo robione w Polsce, także chodzą słuchy iż dobre, a rodaków trzeba wspierać. Niestety nigdzie nie widzę GoodRamów 2x2gb 1066 mhz, czy ktoś się orientuje czy takowe są ?

“Kingmax 2GB 1066 MHz CL5 x2 / Patriot 2x2GB llk 800MHz CL4 / A-Data 2x2GB Vitesta 800MHz CL4”

Wszystkie możesz wykręcić do tych 1000MHz, więc bierz co tańsze.

ale ja nie chce kręcić ja chce mieć 1066 :slight_smile: nie lubię się bawić w kręcenie. A jak się ma Kingmax do A-Data ?

Różne pamięci z tymi samymi ustawieniami będą chodzić identycznie.

Kręcisz nie kręcisz, i tak prawdopodobnie będziesz musiał ręcznie ustawić tę częstotliwość, a to już w sumie malutki kroczek do oc.

A jaki masz system? Bo 32 bitowy win xp, obsługuje max nieco ponad 3GB.

win xp 32, vista x64, ubuntu x64, za rok siodemka :slight_smile: