Jak maksymalnie odchudzić cygwina?


(adaś99) #1

Na początku zaznaczę, że jestem laikiem w temacie cygwina, również na codzień nie używam linuksa. Otóż chciałem pobrać kilka map z tej biblioteki: http://gallica.bnf.fr/

Mapy tam są zagnieżdżone w czymś w rodzaju zoomify, ja potrzebuję całych map w JPG-u. Znalazłem taki skrypt, który ponoć ściąga całe mapy: https://gitorious.org/gallica-downloader/gallica-downloader/source/24b97ef9c5315df321c6d2be2431a81eb9286b1a:

 

Skrypt jest na linuksa, autor pisze, że w windowsie można użyć go za pomocą cygwina (ja mam Windows Vista). Problem w tym, że mam niecały 1 GB wolnego miejsca na dysku a cygwin w domyślnych ustawieniach zajmuje więcej. Czy ktoś znający się na tym mógłby mi napisać, jakie pakiety należałoby zainstalować w wersji minimalnej, żeby cygwin i ten skrypt działały? To jest jednorazowa sprawa, więc nie potrzeba mi więcej. Jak wyczytałem z samego skryptu, powinny być wget i ImageMagick, ale co jeszcze? Przy okazji może też rzucić okiem na skrypt, czy rzeczywiście da się nim pobrać całe mapy (dla przykładu taka mapa: http://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b8439415h )?

 

A może lepiej użyć jakiegoś linuksa w wersji live?

 

Z góry dziękuję.


#2

Jest weekend, może upolujesz na bazarku jakiś dysk?


(adaś99) #3

Już upolowałem skrypt do Pythona, który działa wyśmienicie. Więc temat można uznać za zamknięty.


(roobal) #4

Jak nie zamierzasz używać Cygwin na co dzień, to lepszym rozsiazaniem jest pobranie jakiejś dystrybucji Live CD. Na niej mozesz uruchomić skrypt i zapisać mapy na dysku lub użyć skryptu multiplatformowego, jak zrobiłeś lub szukać skryptu pod Windows, np. Power Shell.